Bilim ve Teknoloji

Sony Xperia Z4v Duyurusu Gerçekleştirildi

Sony Xperia Z4v Duyurusu Gerçekleştirildi

Sony Xperia Z4v
Sony Xperia Z4v

Japonya menşeili akıllı telefon üreticisi Sony tarafından geliştirilen Xperia serisine bir yenisi daha eklendi. Sony tarafından gerçekleştirilen açıklama ile üst seviye akıllı telefon segmentinde yer alacağı ifade edilen Xperia Zv4 modeli resmi olarak tanıtıldı.

Nisan ayı içerisinde Xperia Z4 modeline ilişkin resmi açıklama gerçekleştiren Sony tarafından yapılan yeni açıklama ile Xperia Z4’ün geliştirilmiş özelliklere sahip olarak kullanıcı karşısına çıkartacağı Xperia Zv4 modeline ilişkin teknik bilgiler verildi. Sony tarafından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında Xperia Zv4 modelinin ABD pazarında Verizon Wireless tarafından satışa sunulacağı değerlendirmesi yapılırken, cihazın en dikkat çekici özelliği Qi ve PMA desteği ile kablosuz şarj teknolojisine sahip olması şeklinde değerlendiriliyor.

Japon teknoloji öncüsü Sony tarafından geliştirilen yeni modelin 5.2″ ekran genişliğine sahip olacağı ifade edilirken, 2569 x 1440 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olarak raflardaki yerini alacağı, Qual HD dokunmatik ekran ile 2.930mAh batarya gücüne sahip olarak piyasaya gireceği belirtildi.

Kısa süre sonra piyasaya gireceği değerlendirilmesi yapılan cihazın arka yüz kamerasının 20.7 MP olduğu, ön yüzünün ise 5.1 MP kameraya sahip olacağı belirtilirken grafik işlemcisi olarak Andreno 430 ile piyasaya gireceği, Qualcomm Snapdragon 810 yonga seti ile destekleneceği belirtildi.

Cihazın ekran dayanıklılığı su ve toz karşısında üstün mukavemet sertifikalarını aldığı ifade edilirken Xperia Z4 modeline göre 18 gram daha ağır olarak kullanıcı karşısına çıkacağı belirtildi. Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Sony tarafından geliştirilen yeni model Xperia Zv4’ün satış fiyatı ve Türkiye pazarına ne zaman gireceğine dair henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu