Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S4 Nasıl Root Atılır?

Samsung Galaxy S4 Nasıl Root Atılır?

Samsung Galaxy S4 Nasıl Root Atılır?

Root işlemiyle beraber cihazınızın yazılımına kadar inebilirsiniz. Cihazlara Root atma ne kadar tehlikeli ise; işlemden sonra her şeyi değiştirebileceğinizi görmek son derece keyif vericidir. Root atma işlemini Galaxy S4 cihazında gerçekleştirebilmeniz için aşağıdaki yöntemleri sırası ile uygulayın.

İndirmek istediğiniz dosyayı cihazınıza indirdikten sonra bilgisayara Odin3 programını indirerek kurun. Ardından çalıştırın.

Telefonunuz kapatttıktan sonra; ses kısma, home tuşu ve güç düğmesine aynı anda basın. Çıkan ekranda ses açma düğmesine basarak dowland moduna alın. Gelen ekranda telefon dowland haline girmiş olacak. Ardından telefonu bilgisayara bağlayın.

Ardından bilgisayara dönüş yapın ve Odin programının içinden PDA tuşuna basın ve indirdiğiniz klasör içinden CF-Auto-Root-ja3g-ja3gxx-gti9500.tar.md5 isimli doyayı buluarak seçin. Daha sonra start diyerek işlemin bitmesini bekleyin. İşlem tamamen bitince telefonda SuperSu uygulaması görünüyorsa işleminiz başarı ile gerçekleşmiş demektir.

Not: Root işlemi cihazınızı garanti kapsamının dışına çıkaracağı için işlem yapmadan önce bir kez daha düşünün.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu