Bilim ve Teknoloji

Note 5 Kalem (S Pen)’i ters soktum çıkmıyor! Nasıl çıkartılır

Note 5 kalemi (S Pen) çıkmıyor

galaxy note 5 kalem çıkmıyor

Samsung Galaxy Note 5 modeli çıktıktan sonra büyük ilgi gördü.Bir çok kullanıcı bu modeli kullanmaktan çok keyif aldığını ve hızı ilede göz doldurduğunu belirtmiştir.Fakat bu modelde dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var.Bildiğiniz üzere note modellerinde kalem yani (S PEN) bulunmaktadır.Galaxy note 5 serisinde kalemi kullandıktan sonra doğru olarak takmanız gerekmektedir.Kalemi kullandıktan sonra yerine takarken ters soktuğunuzda büyük sorunlar sizi bekliyor.Telefonun içinde yer alan bir sensör kalemin tekrar rahat bir şekilde çıkmasını engelliyor ve zorladığınızda ise sensörü bozabiliyorsunuz.Son çıkan serilerinde böyle bir sorun kalmadı fakat eski serilerinde hala devam etmektedir.

Galaxy note 5 kalemi ters takıp çıkmadığı zaman kolayca çıkacağına belirten bir yöntem paylaşılmıştır.Bu yöntemi biz denemedik ve bilgiversin.com sitesinde gördük ve sizlere iletmek istedik. ” Şerit şeklinde ince uzun bir kağıdı kalemin hemen yanından hazneye ittirerek sensörün zarar görmesini engeller ve böylece kalemi kolaylıkla çıkartabilirsiniz. ” diye yazmaktadır.

Not: Samsung galaxy note 5 kalemi çıkartamayıp bu yöntem yada başka bir yöntem ile çıkarttıysanız lütfen bize yaptığınız işlemleri yorum olarak gönderiniz.Bu sorun ile karşılaşan diğer ziyaretçiler için önemli bir yöntem sunmuş olacaksınız.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu