Bilim ve Teknoloji

Nokia Lumia 735, Verizon Wireless Aracılığı İle Satışa Sunuldu

Nokia Lumia 735, Verizon Wireless Aracılığı İle Satışa Sunuldu

Nokia Lumia 735

Nokia’nın Microsoft tarafından gerçekleştirilen satın alma işlemlerinin ardından Microsoft tarafından yapılan mobil cihaz geliştirme faaliyetleri Lumia 735 ile devam ediyor. Modelin geçtiğimiz yıl Nokia tarafından satışa sunulan modelinin kısa süre önce Verizon Wireless tarafından 2 yıl yapılacak kontrat ile satışa sunulacağı ifade edildi.

Amerika Birleşik Devletleri üzerinde faaliyetlerini sürdüren GSM operatörü Verizon Wireless, 2 yıl gerçekleştirilecek kontrat aracılığı ile 80$ karşılığında, kontrat yapılmaması durumunda ise 192$ karşılığında satın alınabileceği belirtildi.

Nokia Lumia 735 modeline entegre biçimde Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile satışa sunulduğu ifade edilirken 4.7″ ekran boyutu dikkat çekiyor. HD Oled dokunmatik ekran içeren Nokia Lumia 735 modelinin dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemcisi, 8 GB dahili veri depolama alanının yanında 1 GB sistem belleği ile piyasaya girdiği belirtiliyor.

5 MP ön kamera ve 6.7 MP arka kamera ile satışa sunulan cihazın Gorilla Glass 3 teknolojisi ile piyasaya gireceği ifade edilirken cihazın 2015 üçüncü çeyreğinde Windows 10 işletim sistemine entegre edileceği ifade edildi.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu