Nokia 3 teknik özellikleri,yorumları ve Türkiye satış fiyatı

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bildiğiniz üzere uzun bir aradan sonra tekrar akıllı telefonları ile piyasaya girmeye hazırlanıyor.Resmi olarak tanıtılan 3 modelinin özelliklerine teknoscrool.com olarak kısaca bakalım;

nokia 3 yeni 1

İlk olarak 5 inçlik 294 PPI Piksel yoğunluğuna sahip bir IPS LCD ekranı bulunmaktadır. modelinde ekran/gövde oranına baktığımızda ise yüzde 67.31’lik bir oran görmekteyzi.Batarya kapasitesine baktığımızda ise 2650 mAh’lık bir batarya görmekteyiz. kamerası kaç megapiksel diye merak ediyorsanız 8 megapiksellik bir arka kamera ve 8 megapiksellik ön kamera bulunmaktadır.İşlemci gücüne baktığımızda ise 1.3 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli mediaTek yonga seti bulunmaktadır.RAM olarak ise ’te 2 GB RAM bulunmaktadır.16 GB’lık dahili depolama hafızasının yanında ekstradan takılabilen microSD hafıza kartı ile kapasitesini artırabilirsiniz.4.5G desteği olarak ise CAT 4 sınıfını desteklemektedir.Android işletim sisteminin son sürümü olan Android 7.0 Nougat sürümü ile yüklü olarak gelecektir.Ayrıca NFC özelliğininde olduğunu belirtelim.

Nokia 3 modelinin Türkiye’ye ne zaman geleceğine dair net bilgi yok.Fakat ilerleyen günlerde hem geliş tarihi hem Nokia 3 Türkiye satış fiyatı netleşecektir.

Ek Bilgi: Nokia resmi internet sitesinde Nokia 3 modelinin fiyatı 159 euro olarak yazmaktadır.Nokia 3 Türkiye satış fiyatı ise tahmini olarak 900-1000 TL arasında olması beklenmektedir.

NOKİA 3 FOTOĞRAFLARI İÇİN GALERİYE TIKLAYABİLİRSİNİZ.

nokia 3 nokia 3 yeni nokia 3 yeni 1

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir