Android HaberleriBilim ve Teknoloji

LG G4 Stylus Avrupa Pazarında Satışa Sunuldu

LG G4 Stylus Avrupa Pazarında Satışa Sunuldu

LG G4 Stylus

Güney Kore menşeili akıllı telefon üreticisi LG tarafından geliştirilen ve 2015 yılı içerisinde amiral gemisi niteliği taşıyan LG G4 Stylus modeline ilişkin değerlendirmeler yapılmaya başlandı. Nisan ayı sonunda tanıtımı gerçekleştirilen LG G4 modelinin kısa süre önce öncelikle Avrupa olmak üzere global pazarda satışa sunulduğu belirtildi.

LG tarafından geliştirilen LG G4 sonrası üzerinde çeşitli donanımsal ve yazılımsal değişiklikler gerçekleştirilerek piyasaya sunulan LG G4c modelinden sonra Stylus destekli LG G4 Stylus modelinin de piyasaya giriş iyaptığı ve kısa bir süre önce Avrupa pazarında satışa sunulduğu değerlendirmesi yapıldı.

LG tarafından geliştirilen yeni amiral gemisi LG G4’ün donanımsal olarak geliştirmelerle piyasaya sürülen yeni versiyonu LG G4 Stylus modelinde 1280 x 720 piksel ekran çözünürlüğünün yanı sıra kullanıcılar 5.7″ dokunmatik Full HD bir ekrana sahip oldukları belirtiliyor. Cihazın 64 Bit mimarisi ile dört çekirdekli 1.2 Ghz iişlemcisi Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 410 çipsetten güç alıyor. Cihazın bir diğer dikkat çekici özelliğinin ise 3.000mAh batarya gücüne sahip olarak kullanıcı karşısına çıkıyor olması.

LG G4 Stylus modelinin kullanıcı ile arka yüzünden 16 MP, ön yüzünde ise 8 MP çözünürlüğe sahip olduğu değerlendirmesi yapılırken toplamda 8 GB dahili veri depolama alanına sahip olduğu ifade edilirken T-Mobile tarafından satışa sunulan cihazda ise bu veri depolama alanının iki katı yani 16 GB olarak kullanıcı ile buluşacağı belirtildi. Cihazın işletim sisteminin Google tarafından geliştirilen Android 5.0 Lollipop olacağı değerlendirmesi yapılırken, grafik işlemcisi olarak Andreno 306 ile müşteri karşısına çıkacağı belirtildi.

Öncelikli olarak ABD pazarında satışa sunulduğu ifade edilen LG G4 Stylus modelinin Güney Kore ile eş zamanlı piyasaya girdiği açıklaması yapılırken cihazın Amerika Birleşik Devletleri’nde t-Mobile ve Sprint firmaları aracılığı ile kullanıcı ile buluşacağı belirtildi. Cihazın, satış fiyatının Avrupa’da 289$ olduğu ifade edilirken hali hazırda Yunanistan pazarında ön siparişe sunulduğu açıklaması yapıldı.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu