Bilim ve Teknoloji

LG G2 Radyo var mı? LG G2’de Radyo nasıl aktif edilir

LG G2’de Radyo Aktif Etme

lg g2 radyo var mı

LG G2 telefonun devre dışı bırakılan radyosunu etkin bir şekilde kullanabilmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

LG G2 telefonun yurt dışı modellerinde radyo özelliği bulunuyor. Fakat Türkiye’de bu telefonlarda radyo özelliği yok. Menü içinde radyo özelliği görünmüyor. Bunun nedeni gümrük kuralları gereği radyo menüsü bulunan telefonlardan ayrı bir vergi alınması. Telefon üreticileri vergiden kaçınmak için radyo işlevini kullanmamayı tercih ediyor. Cihaz bu haliyle satışa çıkarılıyor.

Cihazınızda bir takım değişiklikler yapmak için; root izni verilmiş olması gerekiyor. Root erişimini sağlamak için telefonunuza root işlemi yapmalısınız. Root işleminden sonra karşınıza radyonun arayüzü çıkacaktır.

Sistem klasörleri içine erişebilmek için erişim desteği sunan dosya yöneticisi yüklemeniz gerekmektedir. Play Store’dan X-lore uygulamayı indirin. Ardından uygulama ayarları içerisinden root erişimi kısmına tıklayarak en aşağıda yer alan seçeneği işaretli hale getirin. Ardından sistem dizini içine erişim sağlayın. System- app klasörüne gidin ve LG FMRADYO.apk isimli dosyayı bulun. Dosyaya yeni bir isim verin.

Yeniden adlandır dedikten sonra ismini FMRADYO.apk yapın. LG ismini silin. Ardından tekrar System-app klasörüne gidin ve LG FMRADYO.odex dosyasına erişin. Dosyanın başında yer alan LG yazısını silin. FMRADYO.odex yazın. İşlemler bittikten sonra telefonu kapatıp açın ve menüde radyo simgesini kontrol edin. Radyo simgesi gelmiş olacaktır.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu