Android HaberleriBilim ve Teknoloji

Lenovo K3 Note Hindistan Pazarında Satışa Sunuldu

Lenovo K3 Note Hindistan Pazarında Satışa Sunuldu

Lenovo K3 Note

Çin menşeili akıllı telefon ve teknoloji ürünleri üreticisi Lenovo tarafından geliştirilen yeni K3 Note modelinin kısa süre içerisinde Hindistan pazarında aktif olarak satışa sunulacağı, hali hazırda Hindistan pazarında ön sipariş ile satışa sunulduğu belirtildi. Motorola firmasını satın alarak pazardaki etkinliğini arttıran Lenovo; ABD ve Çin sonrası etkin pazar payına sahip olan Hindistan’da da aktifliğini koruyor.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile kullanıcı karşısına çıkacağı belirtilen Lenovo K3 Note modelinin 1.7 Ghz işlemci hızına, 64-Bit mimarisinden güç alan MediaTek MT6752 çip set ve 5.5″ ekran büyüklüğünün yanında 1920×1080 piksel dokunmatik ekrana sahip olduğu belirtilirken cihazın 16 GB veri depolama alanına sahip olduğu, 2 GB sistem belleği ile kullanıcı karşısına çıkacağı belirtildi.

Cihazın, 3000mAh batarya gücü ile satışa çıkartılacağı ifade edilirken 5 MP ön kamerası ve 13 MP arka kamerası olduğu değerlendirmesi yapılırken cihazın Hindistan pazarında satış fiyatının 157$ civarında olacağı ifade edildi. Cihazın, Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı hakkında resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu