Kategoriler
Android Haberleri Bilim ve Teknoloji

Lenovo K3 Note Hindistan Pazarında Satışa Sunuldu

Lenovo K3 Note Hindistan Pazarında Satışa Sunuldu

Lenovo K3 Note

Çin menşeili akıllı telefon ve teknoloji ürünleri üreticisi Lenovo tarafından geliştirilen yeni K3 Note modelinin kısa süre içerisinde Hindistan pazarında aktif olarak satışa sunulacağı, hali hazırda Hindistan pazarında ön sipariş ile satışa sunulduğu belirtildi. Motorola firmasını satın alarak pazardaki etkinliğini arttıran Lenovo; ABD ve Çin sonrası etkin pazar payına sahip olan Hindistan’da da aktifliğini koruyor.

Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ile kullanıcı karşısına çıkacağı belirtilen Lenovo K3 Note modelinin 1.7 Ghz işlemci hızına, 64-Bit mimarisinden güç alan MediaTek MT6752 çip set ve 5.5″ ekran büyüklüğünün yanında 1920×1080 piksel dokunmatik ekrana sahip olduğu belirtilirken cihazın 16 GB veri depolama alanına sahip olduğu, 2 GB sistem belleği ile kullanıcı karşısına çıkacağı belirtildi.

Cihazın, 3000mAh batarya gücü ile satışa çıkartılacağı ifade edilirken 5 MP ön kamerası ve 13 MP arka kamerası olduğu değerlendirmesi yapılırken cihazın Hindistan pazarında satış fiyatının 157$ civarında olacağı ifade edildi. Cihazın, Türkiye pazarına giriş yapıp yapmayacağı hakkında resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

Kategoriler
Android Haberleri Donanım Haberleri

Lenovo K3 Note Hindistan Pazarında Satışa Sunuluyor

Lenovo K3 Note Hindistan Pazarında Satışa Sunuluyor

Lenovo K3 Note

Akıllı telefon ve çeşitli teknoloji ürünleri üretici firması Lenovo tarafından geliştirilen Lenovo K3 Note modelinin kısa süre sonra Hindistan’da satışa sunulacağı ifade edildi. Google tarafından satın alınan Motorola ve Lenovo gerçekleştirdiği akıllı telefon üretimi faaliyetleri ile çeşitli ülkelerde rekabet yaratmaya devam ettiği ifade edildi.

Lenovo K3 Note isimli akıllı telefon modeli ile Hindistan ve Çin pazarında satışa sunulacağı ifade edilirken cihaz lansman faaliyetinin 25 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirileceği ve bu tarihten sonra satışa sunulacağı ifade edildi.

Hindistan akıllı telefon pazarında Lenovo K3 Note modelinin 144$ satış fiyatı ile piyasaya gireceği ifade edilirken cihazın 1920*1080 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olacağı , 5.5″ ekran genişliğinin yanı sıra Full HD dokunmatik ekrana sahip olacağı ifade edildi. Cihazın arka yüzeyinde 13 MP bir kameraya, ön yüzünde ise 5 MP kamera bulunduğu belirtilirken Google Android 5.0 Lollipop ile satışa sunulacağı belirtildi.

Cihazın sekiz çekirdekli 1.7 Ghz MediaTek MT6752 yonga seti ile piyasaya gireceği ifade edilirken 2 GB sistem belleği ve 16 GB dahili veri depolama alanı bulundurduğu ifade edilirken cihazın 3.000mAh batarya ile satışa sunulacağı değerlendirmesi yapıldı. Cihazın, Türkiye pazarında satışa sunulup sunulmayacağına dair herhangi bir resmi açıklama Lenovo tarafından yapılmazken, orta seviye akıllı telefon kullanıcıları için ideal bir cihaz olduğu değerlendirmesi gerçekleştirildi.