Bilim ve Teknoloji

İstediğimiz kişilerden gelen arama kayıtlarını ve mesajları saklamak

Android işletim sistemi sayesinde birçok uygulamaya rahatlıkla ulaşabiliyoruz.

mesajları ve aramaları saklama

İsteklerinize hemen hemen cevap verebilen uygulamalar bulunmaktadır.Bir ziyaretçimiz rehberindeki bazı kişilerden gelen mesajları ve aramaları telefonda herkesin görmesini istemediğini ve sadece kendisinin görebileceği özelliğini taşıya uygulamanın olup olmadığını sormuştur.İnternette araştırma yaptığımızda bu işe yarayan bir uygulama bulduk.Bu uygulamanın detaylarını sizlere anlatmak istiyoruz.Bu uygulamayı kullanarak sadece bu uygulamaya girerek mesajları ve arama kaydınız görebilirsiniz.Tabi bu uygulamada şifreli olacağı için sizden başka kimse erişim sağlayamıyacaktır.

Yapılacak işlemler oldukça basittir.Shady Contacts isimli uygulama sayesinde belirlediğiniz kişilerden arama ve mesaj aldığınızda sadece bu uygulamanın içinde görebileceksiniz.Sizden başka bir kişi telefonunuza baktığında arama kayıtlarında ve mesajlar bölümünde göremiyecektir.

İlk olarak yapmanız gereken Google Play Store’a giriş yapın ve Shady Contacts uygulamasını aratın ve indirin.

  • Kurulum tamamlandıktan sonra programı çalıştırınız.
  • Uygulamayı çalıştırdıktan sonra uygulamanın arayüzünde alt kısımda yer alan Continue butonuna basarak bir sonraki adıma geçiş yapınız.
  • Sonraki adımda ise sizden güvenlik için bir parola belirlemenizi isteyecektir.Bu paralo ile diğer kişilere karşı güvenlik almış olacaksınız.
  • Desen kilidinizi belirledikten sonra Arama kayıtları detaylarıyla ilgili gizlilik ayarlarına Call sekmesi altında düzenleyebilirsiniz
  • Sağ üst kısımdaki rehber simgesine bastığınızda arama ve mesajlarını gizlemek istediğiniz kişiyi seçmeniz için rehberiniz gözükecektir.Seçimi yaptıktan sonra uygulamayı kapatabilirsiniz.
  • İşlemler bu kadar basittir.Artık belirlediğiniz kişilerden gelen aramalar ve mesaj kayıtlarına bu uygulama üzerinden ulaşacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu