Bilim ve Teknoloji

İşte en iyi Minecraft modları

Yıllardır belli bir kitle tarafından düzenli olarak oynanan bir yapım varsa, şüphesiz o da Minecraft. Bunun sebebi tabii ki oyunda binlerce mod seçeneğinin olması fakat yine de oyuncular zaman zaman sıkılabiliyor.

minecraft modları

Her şeye rağmen, Minecrat için Twitch Desktop App ile indirebileceğiniz sayısız mod var ve biz de bunların en iyilerini derledik.

1.FTB Presents Direwolf20

Modlu Minecraft’a başlamak için en iyi seçenek olarak YouTube kullanıcısı Direwolf20’nin çalışmaları gözüküyor. Üstelik kendisinin oldukça uzun bir YouTube serisi de var ve bu şekilde bilgi almak mümkün. Pek çok özelliği bir arada sunan Direwolf 20’nin modları yeni başlayanlar için bile ideal konumda.

2. Sky Factory 3

Yıllardır Minecraft oyuncuları Skyblock haritalarında oynuyor ve buraya küçük bir adada, sınırlı kaynaklarla başlıyorsunuz. Feed the Beast tarafından yapılan Sky Factory 3’de, sıfırdan başlayan bir gelişme vadediliyor ve sonunda nükleer reaktörler, solar paneller yapmak mümkün oluyor. Çok farklı kaynaklarla, oldukça yaratıcı inşaatlar yapabileceğiniz Sky Factory 3 kesinlikle Minecraft’ta yer alan en iyi mod örneklerinden birisi.

3. Forever Stranded

Eğer bazı yaygın modları denediyseniz ve vitesi, yani zorluğu da biraz artırmak istiyorsanız GWSheridan tarafından yapılan Forever Stranded size göre diyebiliriz. Eski bir mod paketi olan Crash Landing’ten esinlenilerek yapılan bu mod Sky Factory’e benzese de, onun aksine aynı zamanda doğada açlık, sıcaklık ve zombilerle de mücadele ediyorsunuz.Gece-gündüz döngüsünün de yer aldığı mod, aynı zamanda korku öğelerine de sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

4. Farming Valley

Stardew Valley, Harvest Moon ve Animal Crossing gibi oyunları seviyorsanız Farming Valley moduna da bayılacaksınız. Kehaan tarafından yapılan bu modla kendi evinizi yapıyor, ardından küçük bir köy inşa ediyor ve daha iyi bir hayat için çalışmaya başlıyorsunuz.
Bir nevi yaşam simülasyonu olan Farming Valley’de aynı zamanda savaş seçenekleri de bulunuyor.

5. Invasion

Eğer tarla ekip biçmek size sıkıcı geliyorsa, Darkosto yapımı Invasion oldukça zor ve başarılı bir mod. Eski medeniyetlerden kalma, vahşi düşmanlarla baş etmeye çalıştığınız mod hayatta kalma üzerine kurulu ve tecrübeli Minecraft oyuncularına göre.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu