Bilim ve Teknoloji

Iphone Format Atma Sıfırlama ve Reset İşlemleri Nasıl yapılır

Iphone Format Atma Sıfırlama ve Reset İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?

iphone reset atma

Iphone telefonunuza formak atmak istiyorsanız tüm verilerinizi yedekleyin ve ardından sıfırlama işlemlerine başlayın. Verileri yedeklemezseniz cihazınızda yer alan bütün verileri kalıcı olarak kaybedebilirsiniz.

Fabrika ayarlarını sıfırlamak için ; Ayarlar- Genel- Sıfırla seçeneklerini kullanarak Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil butonuna tıklayın.

Iphone telefonunuzun Tüm ayalarını sıfırlamak için; Ayarlar- Genel- Sıfırla seçerek Tüm Ayarları Sıfırla butonuna basın.

Iphone Ağ ayarlarını tamamen sıfırlamak için; Ayarlar- Genel- Sıfırla seçerek Ağ ayarlarını Sıfırla butonuna basın. Bu işlemi gerçekleştirdiğinizde VPN ayarlarınızda tamamen silinecektir.

VPN ayarlarını tamamen silmek için; Ayarlar- Genel- Profil seçerek ardından Sil kısmına basın. Yaptığınız işlemle profiliniz tarafından sağlanmış olan diğer ayarları, hesapları silmiş olacaksınız.

Iphone telefonunuzu tamamen açamıyorsanız yada telefon ayarlarına erişiminiz tamamen engellenmişse bilgisarınıza İtunes kurup telefonunuzu kurtarabilirsiniz.

Bunun için programı indirdikten sonra kurulumunu gerçekleştirin. Programı açın ve cihazınızı kapatın. Telefonun Home tuşuna bastıktan sonra kablo kullanarak cihazınızı bilgisayara bağlayın. Cihazınızın ekranında İtunes’in logosunu görene kadar basın. Logo çıktıktan sonra Recovery Mode/Geri Yükle ekrana gelecektir. Ardından format atma işlemi başlamış olacaktır.

 

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu