Bilim ve Teknoloji

Google news neden indexlemiyor?

Google news haberleri neden indexlemiyor?

google news

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan google’ın news (haber) hizmeti bugün öğle saatlerinden itibaren duydu.Google’ın en çok kullanılan kategorisinin bir anda kesilmesine kimse anlam veremedi.

Google news kayıtlı haber site sahipleri sitelerine haber girip news indexlemediğini görünce paniğe kapılıyor.Fakat şimdilik bu sorun genel olarak gözükmektedir.Daha önce google news indexlemeleri bu kadar uzun süreli bir indexlememe sorunu yaşatmamıştı.

Büyük haber siteleri yavaş yavaş olsada news indexi almaya başlarken diğer site sahipleri hiç index almıyor.Bu durum acaba uzun süren bir spam savaşının bitişi mi olacak ve bir çok site google newsten mi çıkacak yada news kendi için bir güncellememi yapacak bunu anca indexler almaya başlayınca göreceğiz.

Not: Filler tepişir, olan çimenlere olur

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Google News bir kıyım yapacak! Ama o kıyım ne zaman vakti konusunda bir bilgi yok. Yardım formunda Türkiye dışında farklı ülkelerde aynı durumdan müzdarip. News bölümü sabaha karşı saat 3 gibi index almayı kesti. Sorun bugünü aşacak gibi görünüyor. Büyük sitelerden index alan var ama o da 1-2 haberi geçmiyor, yani onlarda aynı sorunu yaşıyor. Yeni gün başladığında olay gün yüzüne çıkacak. Bir güncelleme olup olmadığı konusunda bir bilgi olmadığı kesin ama yinede arkasından bir şeyler çıkma ihtimali bulunuyor.
    Not: Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan google’ın news (haber) hizmeti bugün öğle saatlerinden itibaren *** duydu.***

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu