Bilim ve Teknoloji

GM 5 Plus ile Android one 4G arasındaki fiyat farkı değer mi?

GM 5 Plus – Android One 4G arasındaki farklar neler?

gm-5-plus-android-one-4g

General mobile akıllı telefon sektöründe önemli bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.Uygun fiyat ve yüksek performansı bir arada sunan modelleri ile Dünyada ve ülkemizde büyük bir satış rakamlarına ulaştığını söyleyebiliriz.Bir ziyaretçimiz GM 5 Plus ile Android One 4G arasında kararsız kaldığını ve hangi modeli tercih edeceği konusunda bizden yorum istemiştir.Teknoscrool.com olarak elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.

GM 5 Plus son amiral gemisi modeli olduğu için normal olarak Android One 4G’den her türlü üstün olduğunu belirtmek isteriz.Yeni bir telefon olduğu için iki telefon arasındaki özelliklerini kıyaslamanın bir mantığı bulunmamaktadır.Biz sadece iki telefon arasındaki fiyat farkını GM 5 Plus hak ediyor mu ona bakacağız.GM 5 Plus modeli 999 TL’den satılmaktadır.Android One 4G ise 599 TL’den satılmaktadır.Aralarındaki 400 TL’lik farkı incelemek daha doğru olacaktır.

İlk olarak GM 5 Plus‘ta 5.5 inçlik 401 PPI Piksel yoğunluğuna sahip bir IPS LCD ekran bulunuyor.Android One 4G’de ise 5 inçlik 294 PPI Piksel yoğunluğuna sahip IPS LCD ekranı yer alıyor.Direk olarak ekran büyüklüğü ve Piksel yoğunluğu ile GM 5 Plus fazlasıya ağır basmaktadır.Birisi Full HD ekrana sahipken diğeri HD görüntüye sahiptir.İki telefon arasında gözle çok net görünür bir şekilde görüntü kalitesi bulunmaktadır.

Batarya olarak GM 5 Plus 3100 mAh, Android One 4G ise 2500 mAh‘tır.GM 5 Plus’ın batarya kapasitesi büyük ve hızlı şarj özelliği bulunuyor.Yine bu kategoride GM 5 Plus fazlasıyla ağır basmaktadır.

Kamera özelliklerine baktığımızda ise iki telefonun arka kamerası 13 Megapikseldir.Fark ise ön kamerada ortaya çıkmaktadır.GM 5 Plus ön kamerası 13 MP,Android One 4G ise 5 megapikseldir.

İşlemci güçü olarak GM 5 Plus‘ta 1.5 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli 3 GB RAM‘li bir işlemcisi bulunuyor, diğer modelde ise 1.2 GHZ hızında çalışan 4 çekirdekli 2 GB RAM‘li bir işlemcisi bulunmaktadır.İki telefon arasında oldukça fazla güç farkı yer alıyor.

Günümüzde 4.5G teknolojiside çok önemlidir.GM 5 Plus‘ta CAT 7 destekliyor.Saniyede 300 Mbps indirme hızına ulaşıyor.Android One 4G ise 150 Mbps indirme hızına ulaşıyor.

Diğer detayları sizlere uzun uzun yazmak isterdik fakat sıkılmamanız için size ufak basit bir tablo yapmak istedik.

gm-5-plus-android-one-4g-farklari

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu