Bilim ve Teknoloji

Facebook Kurucusu Zuckerberg Hakkında İlginç Özellikler

zuckerbger-hakkında-ılgınc-ozellıkler

Facebook Kurucusu Zuckerberg, hayatının başarılı olmasını tamamen kendi özelliğine borçlu. ” Çok iyi bir Yazılımcı” olan Zuckerberg, daha 10 yaşındayken Yazılımlar yazmaya başladı. Sonrasında kendini daha çok geliştirerek, birçok önemli yazılım kodlarıyla beraber, Teknoloji alanında insanların kullanması için görsel yazılımlarda geliştirdi. kendisinin bazı özelliklerine baktığımız zaman, şaşırmamak elde değil.

– Zuckerberg,  aslında ” Renk körüdür.” en rahat görebildiği renk Mavi olduğu için, Facebook ana  rengi de Mavi tonlar üzerinde kurulmuştur. bu gerçekten ilgi çeken bir özellik.

zuckerberg-yazılımları

– Zuckerberg, lisedeyken ” Synaples” adında bir Müzik yazılımı geliştirdi. sizin söylediklerinize göre aramalar yapan bu yazılım sayesinde, insanlar şarkıları daha hızlı aradı.

– 5 Farklı dili bilen Zuckerberg, aynız amanda bu bildiği diller üzerinde yazılar yazmayı da başaran bir isim. Fransızca, İbranice, Latince, Eski Yunanca ve İngilizce.

– küçükken Yahudi olarak yetişmesi için eğitim veren Zuckerberg, yaptığı açıklamalar da Ateist olduğunu itiraf etti.

– Zuckerberg Tylor Swift hastasıdır

zuckerberg-hakkında-ozellıkler

– Liseden mezun olduktan sonra, ” Microsoft” gibi önemli Şirketlerden bir sürü teklif almasına rağmen, hiç birini kabul etmedi. sadece kendi aklında olanları yapmak için, kendi kendine çalıştı ve buda elbette meyvesini verdi.

zuckerbeg-lıse

Zuckerberg, Facebook hakkında hep olumlu düşünceler içerisinde oldu ve kısa zamanda dünya tarafından Milyonlar Facebook’u zevkle kullanmaya başladı. buda kendisi için bir dönün noktası oldu. Facebook dışında Yazılımlar yazmaya da devam ediyor. Aynı zamanda sadece Facebook sitesine bağlı kalmayarak, Whatsaap gibi milyonların kullandığı uygulamaları da alarak, kendi yazılımıyla beraber özellik olarak çok daha ileri seviyeler de geliştiriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu