Bilim ve Teknoloji

En ucuz 6 kanallı helikopter hangisi?

RC Model helikopter tutkunluğu günümüzde o kadar çok fazladır ki artık 7’den 70’e herkesin elinde görebilirsiniz.Helikopter tutkunluğu ilk olarak 4 kanallı basit helikopterler ile başlamaktadır.Sabit durabildiği için çok sevilmektedir.Fakat bir süre sonra artık bu tarz helikopter sizi tatmin etmemektedir.

Başlıca sebebleri arasında ilk olarak şarjının kısa süre gitmesi ve tekrar şarjın dolması yaklaşık 1 saat sürmektedir.Ayrıca kumandası kızılötesi prensibi ile çalıştığı için kumanda helikopteri direk olarak görmektedir.Güneş ışığı yada 10 metre mesafeden sonra kumanda çalışmamaktadır.

Bu basit modellerden sonra 6 kanallı helikopterler tercih edilmektedir.Fakat 6 kanala çıktığınız zaman helikopter’in fiyatı binlerce TL’yi bulmaktadır.6 kanallı zor olduğu için ilk olarak en ucuz olanından başlamanız gerekmektedir.Kaza-Kırım yaşadığınızda ucuz fiyata yedek parçasını bulabileceğiniz bir model olması gerekmektedir.

Size önerebileceğimiz model ise V922’dir.Bu model şuan itibari ile 6 kanallılar arasında en ucuz olanıdır.Taşınabilir bataryası ile yedekleri ile beraber saatlerce uçurabilirsiniz.Kumanda mesafesi 200 metreye kadar görmektedir.Zaten 50 metre bile size yeterli gelmektedir.

Orjinal bataryası ile ortalama 7-9 dk arasında uçuş yapabilirsiniz.10 tane yedek bataryası ile dışarıda sorunsuz olarak dakikalarca uçuş yapabilirsiniz.

Fiyatı 200 TL civarındadır.

İşte V922 fotoğrafları

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu