D-Smart PIN Kodu (Kanal şifresi) nasıl değişir?

D-Smart kanal şifresi kaç?

d smart kanal şifresi kaç

D Smart’ın önemli özelliklerinden bir tanesi olan kanal şifresi çok kullanılmaktadır.Sadece D Smart’ta değil diğer bütün uydu alıcılarında vardır.D-Smart’ta bir çok kişi kanal şifresinin ne olduğunu bilmiyor yada uzun bir kullanmama süresinden sonra değiştirdiği şifrenin ne olduğunu hatırlamamaktadır.D Smart kanal şifresi ne olduğunu yada unuttuğu zaman nasıl değiştireceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Daha önce PIN kodunu değiştirmediyseniz şifresi 0000 ‘dır.

D smart PIN kodu değiştirmek için Menü-Ayarlar-Çocuk Kilidi seçeneğine giriş yapınız.Parolayı girdikten sonra PIN değiştir sekmesine geçiniz.PIN değiştirme ekranında eski PIN kodunu ve yeni PIN kodunuzu 2 kere girmenizi isteyecektir.Eğer şifrenizi unuttuysanız D-Smart online işlem merkezinden yada Pın (Bir boşluk) Smartkart bilgilernizi ekleyip 2850‘ye sms göndererek sıfırlama yapabilirsiniz.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşan olursa bize yorum yazarak ulaşabilir.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

4 Yorum

 1. Eda

  14 Nisan 2017 at 08:00

  Şifresi 0000 olan yetişkin kanallarının şifresi ni değiştirmek istiyorum menü _ayarlar geliyorum fakat anahtar kodu diye bişey bulamıyorum yardımcı olurmusunuz çok teşekkürler

 2. Teknoloji

  27 Mayıs 2017 at 19:42

  Eda Hanım merhabalar,

  tekrardan adımları uygulayabilir misiniz? Ufak bir anlatım hatası yapmışız lütfen kusura bakmayınız..Sonucu bize bildirirseniz çok seviniriz.

 3. Erol

  12 Haziran 2017 at 18:25

  Merhaba

  Ben bazı kanalları kilitlemek istiyorum ama daha önceden koyduğum bir pin vardı ancak üstünden uzun zaman geçtiği için şifreyi hatırlamıyorum dediğiniz gibi mesaj gönderdim sonuç yine aynı neden kaynaklanıyor olabilir yada sorun nedir?

 4. Teknoloji

  14 Haziran 2017 at 10:40

  Merhabalar Erol bey,

  D Smart Müşteri hizmetlerini arayıp bir deneyebilir misiniz?

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir