Bilim ve Teknoloji

Casper VIA M3 yorumları! Nasıl bir telefon

Atılımlarını sürdüren yerli teknoloji üreticisi Casper, artık sadece bilgisayar değil aynı zamanda akıllı telefon sektöründe de yer almakta.

Önceki cihazları büyük beğeni toplayan marka, geçtiğimiz günlerde de Casper VIA M3’ü hayranlarına sundu.

Casper VIA M3 Özellikleri

Yeni Casper VIA M3, öncelikle söylemeliyiz ki tam anlamıyla bir fiyat-performans telefonu. Dört çekirdekli işlemciyle karşımıza çıkan akıllı telefon, aynı zamanda 3 GB RAM’e sahip. Kullanım sırasında oldukça hızlı olan ve başarılı bir Android deneyimi sunan telefon, 32GB depolama alanı sunuyor. Üstelik bu alanı microSD kart desteğiyle 128GB’a kadar yükseltebilirsiniz.

Telefonda 13MP ana kamera, 8MP de ön kamera yer alıyor. 5 katman lensi son derece başarılıyken, her iki kamerada da flaş desteği mevcut. 9 farklı mod desteği sunan Casper VIA M3’te aynı zamanda portre moduyla başarılı fotoğraflar çekmek de mümkün. Üstelik herhangi bir görüntü kaybı yaşanmadan rahatlıkla yakınlaştırma yapabiliyorsunuz.

Casper VIA M3, geniş ekrana sahip 5.5 inç panelli bir cihaz. 720p çözünürlüğündeki, IPS LCD ekranlı cihaz 2.5D kavisli ekrana sahip ve oldukça renkli duruyor. MiraVision adı verilen teknolojiyle ekran geçişleri de gayet hızlıyken, tüm bu büyük ekrana rağmen telefon sadece 170 gram ağırlığında.

Kutudan Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle çıkan Casper VIA M3, 4.5G uyumlu bir telefon ve dolayısıyla bağlantı konusunda gayet başarılı. 3000mAh bataryasıyla da 162 saat bekleme süresi, 4.3 saat de konuşma süresi vadediyor.

Casper VIA M3 Fiyatı

Önce de bahsettiğimiz gibi Casper VIA M3 daha çok fiyat-performans odaklı bir telefon. Bu yönüyle piyasadaki benzer cihazlarla kıyaslandığında, son derece makul bir fiyata sahip. Hem siyah, hem altın sarısı renkler sunan telefonu peşin fiyatla yaklaşık 1200 TL’ye satın alabilirsiniz.

Bunun yanında Turkcell de telefonu satın almak için çeşitli tarife ve paketler sunuyor. Bu şekilde ürün ücretini hattınıza dahil ederek de sahip olabilirsiniz. Casper VIA M3’ün taksit oranları ise aylık 41.63 TL’den başlamakta.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu