Anycast M9 Plus bağlantı sorunu ve ayarları

Eğer televizyonunuzda Smart TV özellği yoksa telefonunuzdaki görüntüyü televizyona aktarmak en güzeli olacaktır.

İnternette araştırma yaptık ve kablosuz olarak aldık. Uygun fiyatlı olduğu için internette bu modeli yorumlamışlar ve bizde aldık.

Anycast M9 Plus nasıl bağlanır?

Bu cihazı kullanmak istiyorsanız ilk olarak televizyonunuzda HDMI çıkışı olması gerekmektedir. Kutudan çıkan HDMI cihazı televizyonun girişine takınız.

Kutundan çıkan USB kablosunun bir ucunu televizyonun USB girişine ve kablonun diğer ucunuz cihazın arkasına takınız. Bu kablo cihaza güç vermektedir.

Telefonunuzun menüsünden “yansıt” menüsünü bulunuz. Biz Xiaomi Pocophone F1 kullanıcısıyız ve bizim telefonda “Yansıt” menüsü bulunmaktadır. Belki başka modellerde farklı isimlerde olabilir.

Daha sonra telefonunuzdaki ekran yansıtma menüsünden Anycast’i taratın ve cihazı bulacaktır. Bizde drongg olarak bulmaktadır. Sizde bulunca üzerine tıklamanız yeterli olacaktır.

Anycast M9 Plus bağlantı konusunda bir sorun yaşarsanız lütfen bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.

GELEN YORUMLAR ÜZERİNE KONU İÇİNDE GÜNCELLEME YAPMAK İSTEDİK. 

Gelen sorularda birçok kişi bağlantı yada eşleşme sorunu yaşadığını yazmıştır. Bizim kendi bağlanma adımlarını tekrar resimli anlatmak istiyoruz.

Birinci adım: Cihazı televizyonun HDMI çıkışına takıp, USB kablosunuda televizyona takıyoruz.

İkinci adım: Televizyon kumandasından HDMI çıkışını seçiniz.

Üçüncü adım: HDMI seçtikten sonra aşağıdaki ekran görüntüsü gibi ekran çıkması gerekmektedir.

Dördüncü adım: Yukarıdaki resim bizim kendi televizyon ekran görüntüsüdür. Sizde de bu görüntü olması gerekiyor. Eğer farklı bir görüntü geliyorsa cihazın üstünde ufak bir tuş olacaktır. Sertçe o tuşa bir kez basınız.

Beşinci adım: Son adım olarak telefondan yansıt menüsünü bulmanız gerekiyor. Biz Xiaomi Pocohone F1 kullanıcısıyız. Menüye girip arama kutucuğuna “Yansıt” yazdığımızda aşağıdaki ekran görüntüsü gibi menü gelmektedir. Aktif edip arama yaptığımızda cihazı bulup bağlanıyoruz.

– Altıncı adım: Bizim telefondan arama yaptığımızda cihazı drong olarak görmektedir. Tıkladığımızda telefon ekranı televizyona yansımaktadır.

Not: Bazen bizde eşleşme sorunu yaşıyoruz. Mecburen televizyon arkasında cihazı USB kablosu ile çıkartıp tekrar takıp eşleştiriyoruz. Arka arkaya bu işlemi 3. yaptığımızda bulduğumuz oluyor.

Anycast M9 Plus yorumları

Fiyatına göre iyi performans sağlıyor. Bazen ufak tefek takılmalar oluyor. Açıp kapatınca cihaz düzeliyor. Sonuç olarak fiyatına göre çok büyük beklentiler içine girmek yanlış olur.

Not: Telefonunuzdan cihazı taratmadan önce Anycast’in üstünde ufak bir düğme bulunacaktır. O düğmeye bir kere sert basınız. Ondan sonra bağlanmayı deneyin.

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

61 Yorum

Cevap yazin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir