Bilim ve Teknoloji

Alienware 17 R4 İncelemesi ve yorumları

Geçtiğimiz yıl Dell, 17.3 inçlik Alienware 17 serisini altıncı nesil Intel Core i7 işlemci, Nvidia 10 serisi ekran kartıyla yenilemişti fakat artık Kaby Lake çipsetler satışa çıktı, dolayısıyla Alienware 17 R4 de sunuldu.

Alienware 17 R4 Fiyat ve Uygunluk

Şu anda ürün maalesef ABD, İngiltere ve Avustralya gibi bölgelerde mevcut. Ülkemizde ise resmi yollarla satılmıyor fakat piyasada bulmak mümkün.

Amerika’da en ucuz model 1299 dolardan başlarken, Türkiye’de ise fiyatlar 10 bin TL’ye kadar yükselmekte.

Alienware 17 R4 Tasarım

Önceki 15 ve 13 inç Alienware laptoplara aşinaysanız, bu yeni cihazın da tasarımı şaşırtıcı gelmeyecektir. Eski çizgisini koruyan marka, daha ince bir dizüstü sunarken, 20 farklı renkte arka ışıkları özelleştirmek mümkün.

Alienware 17 R4 Teknik Özellikleri

Her açıdan fantastik görünen bir LCD ekrana sahip yeni Alienware laptop hakkındaki en büyük endişe batarya ömrüydü. Cihaz PCMark 8 batarya testlerinde 2 saat 13 dakika boyunca ayakta durmayı başarırken, ‘ortalama’ tanımını kullanabiliriz fakat Dell Inspiron 15 Gaming ve Razer Blade gibi daha orta seviye ürünlere göre süre kısa kalıyor demeliyiz.

Piyasadaki en güçlü 17 inç oyun laptoplarından birisi olan cihaz, Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, GTX 1060, GTX 1070 ve GTX 1080 ekran kartı seçenekleriyle geliyor. Yeni nesil Kaby Lake çipsetlerle işlemci alanında da üst seviye performans yaşatırken, aynı zamanda VR-sanal gerçeklik amaçlı da kullanılmakta.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu