Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Akıllı telefonlarda silinen mesajlar nasıl geri alınır

android lolipopAndroid Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır

Android cihazınızda mesajları yanlışlıkla sildiyseniz çeşitli işlemlerden sonra mesajlarınıza tekrar ulaşmanız mümkün. Bazı yazılımlardan faydalanarak silinmiş olan mesajlarınızı geri getirebilirsiniz.

Android silinen mesajları geri getirmek için; Coolmuster Android SMS+Contacts Recovery yada Wondershare Dr. Fone for Android uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu yazılımların Windows ile Mac uyumlu şekilleri bulunmaktadır. Size anlatacağımız kurtarma işlemini Dr. Fone for Android üstünden anlatarak mesajlarınızı kurtarmanıza yardım edeceğiz.

Programı bilgisayara indirin ve kurma işlemini gerçekleştirin. Programı çalıştırdıktan sonra telefonunuzda USB Hata Ayıklama kısmını aktif hale getirin. Bu kısma ulaşmak için Ayarlar-Geliştirici Seçenekler kısmından ulaşabilirsiniz. Menüyü göremezseniz Telefon Hakkında kısmından Sürüm Numarası kısmına ard arda dokunun. Ardından geliştirici kısmın aktif hale gelmesini sağlayın.

Wondershare yazılımını indirerek yükleyin. Ardından çalıştırın ve telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Cihazı bilgisayara bağladığınızda kurtarma seçenekleri ile ilgili önünüze bir liste gelecektir. Messaging kısmını işaretleyerek Next butonuna basın. Sol tarafta yer alan Messages klasörünü seçerek kurtarmak istediğiniz mesajları seçebilirsiniz. Ardından Recover tuşuna basarak istediğiniz mesajları kurtarmış olacaksınız.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir