Bilim ve Teknoloji

Akıllı telefonlarda fotoğraflar nasıl yedeklenir?

Mobil Cihazlardaki Fotoğraflar Nasıl Yedeklenir?

fotograf-yedekleme

Telefonların gelişmiş kameraları sayesinde çektiğiniz fotoğraflar ve videoları en iyi şekilde yedeklemek için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz. Telefonda yer alan fotoğrafları ve videoları yedekleme işi akıllı telefonları ilk defa kullananlar için zor olabilir.

Yedekleme işlemi için bulutu kullanmanız doğru bir tercih olacaktır. Çekilen videolar ve fotoğraflar otomatik bir şekilde bulut hesabına aktarılır ve güvenli bir şekilde saklanır. Bulut servislerinden en fazla kullanılanı Dropbox’dur. Kısıtlı bir Wi-Fi paketiniz varsa bulut hesabını kullanırken daha dikkatli olmanız gerekmektedie.  İnternet olduğu zamanlarda Dropbox hesabını kullanarak fotoğraflarınızı rahat bir şekilde yedekleyebilirsiniz. İnternet olmadığı zamanlarda yedekleme işlemini yapmak istiyorsanız USB kablosu gerekmektedir. USB kablosunun bir ucunu telefona diğer ucunu da bilgisayara takarak sürükle ve  bırak yöntemi ile telefonunuzda yer alan videoları ve fotoğrafları yedekleme işlemini yapabilirsiniz.

Fakat her zaman internet bağlantısı yapabilirseniz sizin için en iyi öneri bulut servisidir. Dropbox dışında OneDrive ve Google Drive servislerini kullanarak da yedekleme işlemini yapmanız mümkün.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu