Bilim ve Teknoloji

2017 en iyi bütçe dostu telefonlar

Akıllı telefon sektörü genişledikçe, fiyat aralığı da doğru orantılı olarak artıyor. Üst düzey, aşırı pahalı telefonların yanı sıra gayet bütçe dostu, giriş seviyesi cihazlara erişmek de mümkün. Bu listeyi de, telefona fazla para ödemek istemeyen fakat aynı zamanda doğru tercih yapmak isteyen kullanıcılar için hazırladık.

moto g5

Paranız karşılığında ne alacaksınız?

Eğer ucuz bir telefon arıyorsanız, üretici firmanın bu fiyat karşılığında bazı özellikleri kısıtlayacağını ve çoğu zaman pahalı telefonlarla aynı verimi alamayacağınızı kabul etmek zorundasınız. Bu bazen düşük çözünürlük, bazen saklama alanı ve bazen de plastik materyal olarak karşınıza çıkacak. Yine de, bütçe dostu olan pek çok başarılı giriş seviyesi telefon mevcut.

Moto G5

Lenovo-Motorola ortaklığı o kadar başarılı oldu ki, ilk Moto G telefonundan bu yana çıkan tüm modeller büyük beğeniyle karşılandı. Her ne kadar Moto G serisi ürünler ülkemizde çok ilgi görmese de, bundan daha fazlasını hak ediyor.

Yurt dışında Moto G serisi telefonlar, son olarak da Moto G5 çok satarken, kendisi akıllı telefon sektöründe giriş seviyesinde bir numara diyebiliriz. Oldukça rekabetçi olan ve fiyatına rağmen, kimi zaman üst düzey sayılabilecek özelliklerle gelen Moto G5, benzersiz bir Android deneyimini ayağınıza getiriyor.

Motorola Moto G4

Her ne kadar yeni Moto G4 üçüncü jenerasyondan daha pahalı olsa da, bu sefer daha iyi bir işlemci, full HD ekran desteği, daha büyük hafıza alanı ve RAM sunuyor. Herkes 5.5 inç ekrana belki kolay alışamayacak fakat yine de fiyatına göre mükemmel bir telefon olduğunu itiraf edelim.

Motorola Moto G4 Plus (2016)

800 Lira civarı bir fiyatla satılsa da, bu aralıktaki en iyi modellerden olan Motorola Moto G4 Plus’ın tek eksiği kamera ve geri kalan her şey yerli yerinde. Plus modeliyle daha fazla hafıza alanı, sanal bellek eklenmiş.

Sony Xperia XA

1000 TL civarı olan Sony Xperia XA, ‘Motorola yerine Sony tercih ederim’ diyenlere hitap ediyor. Eğer kaliteli ve fiyatının hakkını veren bir orta seviye akıllı telefon arıyorsanız kesinlikle tavsiye edebiliriz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu