Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

ZenFone 3, Ultra ve Deluxe modellerinde ekran görüntüsü nasıl alınır

ZenFone 3,ultra ve deluxe modellerinde ekran resmi nasıl yakalarım diye arama yapıyorsanız bu yazımız tam size göre diyebiliriz.İşte ayrıntılar;

zenfone 3 ekran görüntüsü alma

Zenfone 3,Ultra ve Deluxe modelleri uzun zamandır ülkemize gelmesi beklenenler modeller arasında yer almaktadır.Bu 3 model arasında çok farklı özellikler ve ekran boyutları bulunmaktadır.Büyük ekranlı bir telefon arıyorsanız Ultra modeli,Performanslı bir telefon arıyorsanız Deluxe modeli, ideal bir telefon arıyorsanız ZenFone 3 modeline bakabilirsiniz.Bu 3 model ülkemize geldikten sonra ilk defa Asus kulllanacaklar ekran görüntüsü nasıl alacağı konusunda araştırma yapacaktır.

Aslında akıllı telefonların hemen hemen hepsi aynı yöntem ile ekran görüntüsü almaktadır.Asus2un diğer modellere göre biraz farklıdır.

ZenFone cihazlarda ekran görüntüsünü nasıl alabilirim? Ekran görüntüsü nereye kaydedilir?

Ekran görüntüsü yakalayabilmek için 2 farklı yol bulunmaktadır.

[Güç Düğmesi] + [Ses Kısma Düğmesi] 1 saniye boyunca basılı tutun>>Ekran görüntüsü alındı.

Ekran görüntüsünü  /Dahili Bellek/ Screenshots konumunda bulabilirsiniz

Kategoriler
Android Haberleri Bilim ve Teknoloji

Asus Zenfone 4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

Asus Zenfone 4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

zenfone 4

Asus Zenfone 4 Ekran görüntüsünü alabilmek üzere 2 çeşit yol bulunmaktadır. Bu yöntemlerden ilki herkesinde bildiği gibi; Ses Kısma Düğmesiyle beraber Güç Düğmesine aynı anda basmaktır. Saniyelik basma durumunuzda ekran görüntüsü cihazınızda Galeri bölümüne kaydedilecektir.

İkinci yöntem olarak; cihazın alt kısmında yer alan siyah kare tuşuna uzun şekilde basmaktır. Siyah kare simgesi ile birlikte ekran görüntüsü almak istiyorsanız; Ayarlar- ASUS Özelleştirilmiş Ayarları- Yeni uygulamalar tuşu kısmına gelerek Ekranı yakalamak için dokunmaya devam edin bölümünü aktif şekle getirin.

Çekmiş olduğunuz ekran görüntüsü, cihazınızın hafıza bölümünde Screenshots klasöründe bulunmaktadır.