Kategoriler
Oyun Haberleri

Yeni Call of Duty WW2 nasıl olacak?

Serinin son oyunu Call of Duty: Infinite Warfare uzayda geçiyordu fakat Activision’a göre bu formül tutmamıştı. Call of Duty WW2 ile seri köklerine dönecek ve bizi tekrar İkinci Dünya Savaşı’nın kanlı atmosferine götürecek.

Bu yıla damga vurması beklenen FPSde neler olacak?

Call of Duty WW2 çıkış tarihi

Call of Duty WW2’nin ilk duyurusu 26 Nisan 2017 tarihinde yapılırken, Activision beklenen shooter oyununun 3 Kasım 2017’de satışa çıkacağını dile getirdi. Infinite Warfare’in 4 Kasım’da, Black Ops 3’ün ise 6 Kasım’da çıktığını hatırlarsak bu oldukça makul bir tarih gibi duruyor.

Call of Duty WW2 hangi platformlara geliyor?

Son dönem Call of Duty oyunlarında olduğu gibi yeni yapım da PC ile PS4 ve Xbox One konsolları için satışa çıkacak. Her ne kadar Nintendo Switch konsolu için henüz bir duyuru olmasa da, daha önce Call of Duty’nin Nintendo portlarını yapan firma Beenox’un yeni oyun için de çalışacağı dile getiriliyor.

Ayrıca henüz ayrıntıları bilmesek de, Call of Duty WW2 ilk olarak PS4’e özel olarak çıkacak ve ardından kısa bir süre sonra PC ile Xbox One’a gelecek.

Call of Duty WW2 betaya nasıl girerim?

Activision resmi çıkıştan önce özel bir beta sürümü olacağını ve buna oyunu ön sipariş yoluyla satın alanların katılabileceğini duyurmuştu. Şimdilik ayrıntıları bilmiyoruz fakat muhtemelen Call of Duty WW2 betasıyla ilgili E3 2017’de her şeyi öğreneceğiz.

Call of Duty WW2 nasıl olacak?

Call of Duty WW2’de Avrupa’yı İkinci Dünya Savaşı döneminde göreceğiz ve efsanevi Normandiya Çıkarması’nı tekrar yaşayacağız. E3 2017’de detaylanması beklenen oyunun ilk fragmanları harika gözükürken, ABD 1. Piyade Bölüğü mensubu bir askeri canlandıracağız.

Bildiğiniz gibi popüler FPS Battlefield 1’de birden fazla kahramanın rolüne bürünüyorduk fakat Call of Duty WW2 onun aksine tek bir kişiye, tecrübesiz bir er olan Daniels’a odaklanacak. Ayrıca oyunda Transformers aktörlerinden Josh Duhamel de, senaryo modunda Çavuş William Pierson’ı canlandıracak.

Co-op ve multiplayer modlarının da yer alacağı Call of Duty WW2’ye dair şimdilik elimizde çok fazla bilgi olmasa da, bu oyunla birlikte serinin köklerine döneceği bir gerçek.