Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Xiaomi Mi 6 İncelemesi ve yorumları

Xiaomi geçtiğimiz yıl Mi 5 modeliyle 2016’ya damgasını vurmuştu ve cihaz sadece ucuz değildi, aynı zamanda üst seviye özelliklere sahipti ve Qualcomm Snapdragon 820 çipset olan ilk akıllı telefonlar arasındaydı.

Şimdi ise Xiaomi 2017 model amiral gemisi telefonu Mi 6’yla geri döndü ve bu cihaz size yüksek seviye özellikler, özel bir tasarım, zoom lens ve inanılmaz derecede ucuz bir fiyat vadediyor.

Xiaomi Mi 6 Tasarımı

Cihazın tasarımı önceki Xiaomi telefonlarına göre çok farklı gözükmese de, yine firmanın kendine has bir tasarım üstünde çalıştığını görüyoruz. Hem seramik, hem cam modelleri olan Xiaomi Mi 6’da ekranın altında kapasitif tuşlar bulunuyor ve fiziksel home tuşu da yerini koruyor. Aynı zamanda bu home tuşu parmak izi tarayıcısı işlevi de görüyor.

Xiaomi Mi 6 Ekranı

Amiral gemisi bir cihaz olmasına rağmen maalesef Xiaomi Mi 6 1080p bir ekran paneline sahip. Aslında LCD ekran çok kötü değil fakat son zamanlarda Quad HD’nin standart hâle geldiğini göz önüne alırsak, Xiaomi’nin bu atılımı yapmaması üzücü.

Buna rağmen genel anlamda ekran konusunda herhangi bir problem yaşamayacağınızı ve karanlık ortamlarda dahi parlaklıktan memnun kalacağınızı söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 6 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi 6 son teknoloji bir cihaz ve Galaxy S8 ile HTC U11 gibi onda da Qualcomm Snapdragon 835 işlemci çipseti mevcut. 4GB ve 6GB RAM seçenekleriyle gelen cihazda aynı zamanda 128GB boyutunda dahili depolama alanı mevcut.

Yüzlerce fotoğraf – video çekseniz ve uzun süre en iyi oyunları oynasanız dahi Xiaomi Mi 6’nın performansında en ufak bir düşüş yaşanmıyor. Quick Charge 3.0 teknolojisi olan telefon aynı zamanda batarya performansı konusunda da başarılı ve bir günü rahatlıkla çıkarıyor.

Xiaomi Mi 6 Fiyatı

Şüphesiz yeni Xiaomi amiral gemisinin en büyük avantajı inanılmaz fiyatı. Samsung ve iPhone gibi cihazlarla karşılaştırıldığında, onlar kadar iyi olmasına rağmen fiyat olarak çok ama çok altında kalıyor. Şu anda Türkiye’de Xiaomi Mi 6’nın 64GB modeli 1999 TL’ye, 128GB modeli ise sadece 2389 TL’ye satılmakta.