Kategoriler
Donanım Haberleri

Windows 10 otomatik güncelleme iptal etme

Windows 10’da otomatik güncellemeler nasıl iptal edilir diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göredir.

windows 10 güncelleme kapatma

Bilgisayarlarda işletim sistemlerinin durduk yere güncelleme yapmasından dolayı birçok kişi rahatsızlık duymaktadır.Sizlere bu sefer Windows 10 otomatik güncelleme nasıl kapatılacağı konusunda sizleri bilgilendirmek istiyoruz.İlk zamanlarda Windows 10’a alışmak çok zor oldu fakat şimdi hemen hemen her bilgisayarda windows 10 yüklü bulunmaktadır.İnternette gezerken bir anda internetiniz yavaşlarsa büyük ihtimal bilgisayarınız güncelleme alıyordur.

Birinci yöntem: Windows ” Tarifeli bağlantı ” seçeneği

Bu sizi büyük bir dertten kurtaracak en basit yöntem diyebiliriz.Yapmanız gereken ise Ayarlar > Ağ ve İnterner > Gelişmiş Seçenekler adımlarını takip ederek “Tarifeli Bağlantı” seçeneğini aktif etmektir. Bu yöntem neden en çok tercih edilen olduğunu açıklayalım.Tarifeyi bağlantıyı seçtiğinizde sadece ethernet bağlantınız olursa güncelleme yapacaktır.Günümüzde artık hemen hemen her evde Wİ-Fİ internet bağlantısı olduğu için büyük bir oranla Wi-Fİ ile bağlanıyoruz.Ethernet kartı ile bağlanan kişilerin sayısı oldukça azdır.Wi-Fİ internet bağlantısı kullanıyorsanız bu seçenek sizi oldukça memnun edecektir.

Hizmetler üzerinden kapatma

Windows 10 güncellemesi sadece işletim sistemi güncellemesini almayarak tüm driverların çıkan yeni sürümlerinide otomatik olarak güncellemektedir.Diğer bir yöntem ise Windows + R tuşuna basarak açılacak Çalıştır ekranına services.msc yazarak ya da arama ekranına Hitmetler şeklinde bir arama yaparak açılacak ekranda Windows Updates bölümüne giriş yapınız.Karşınıza çıkan ekranda “Windows Update Özellikleri (Yerel Bilgisayar)” programı üzerinden Başlangıç Türü’nü Elle ya da Otomatik yerine Devre Dışı yapıp bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda güncelleme sorunu ortadan kalkacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Microsoft Windows 10 Lisans Fiyatları Belli Oluyor

Microsoft’un Windows 10 için belirlediği lisans fiyatları netleşiyor

Microsoft Windows 10 Lisans Fiyatları Belli Oluyor

Microsoft Windows tarafından Windows 10 sürümüne ilişkin fiyatların netleştiği belirtildi. Windows kullanıcılarının ilk yıl Windows 10 sürümüne yükseltmek için herhangi bir ücret ödemeyecekleri belirlenirken bu hizmetten sadece belli kullanıcıların yararlanabileceği belirtildi.

Windows 7 ve önceki sürümlere sahip olan kullanıcıların Windows 10 sürümü için ücret ödemeleri gerektiği ifade edilirken Windows 10 lisansına erişmek isteyen kullanıcıların Windows 10 Home sürümüne sahip olmanın maliyetinin 119 dolar olduğu belirtildi. Windows 10 Pro sürümüne ulaşmak isteyen kullanıcılar ise 90 dolar ek ödeme daha yapmaları gerektiğine dikkat çekildi.

Microsoft Windows 8 ile eşdeğer fiyat aralığında olduğu belirtilen Windows 10 sürümünün Türkiye pazarında fiyatlandırmasına ilişkin henüz kesinleşmiş bir bilgi bulunmadığı belirtilirken Microsoft tarafından gerçekleştirilen açıklamada tekli lisansların fiziksel ve mağazalar aracılığı ile dağıtılacağı belirtildi.

29 Temmuz 2015 tarihinde güncellemelerin başlayacağı belirtilirken Windows 10 ile ilgili çeşitli geliştirmelerin ve hata ayıklama işlemlerinin devam ettiği belirtildi.