Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Bilgisayardaki Wİ-Fİ Şifresi Nasıl Öğrenilir

Unutulan Wi-fi Şifresi Nasıl Öğrenili?

pcde wi fi şifresi öğrenme

Sizlerden gelen soruları yanıtlamaya devam ediyoruz.Bir ziyaretçimiz bilgisayarındaki Wi-Fi şifresini unuttuğunu ve eğer bağlantıyı kaldırıp tekrar bağlanmak istediğinde şifreyi hatırlamadığını belirtmiştir.Bağlı olan bilgisayarda Wi-Fi şifresi nasıl öğrenebilirim diye bizden destek istemiştir.

Bilgisayarınızda yer alan wifi şifresini unuttuysanız kısa yoldan şifreye ulaşabilirsiniz. Bunun için ilk olarak görev çubuğu kısmında sağ tarafta yer alan Kablosuz bağlantı kısmına tıklayın.

Üstüne tıkladığınızda bağlantı isimleri görünür hale gelecektir. Bu kısımda kendi bağlantınızın adını da göreceksiniz. Kendi bağlantınızın üzerine sağ tıklayarak özellikler kısmına gelin. Karakterleri göster kısmını seçili hale getirdiğinizde şifreyi görüntülemiş olacaksınız. Şifreyi öğrendikten sonra yine aynı şekilde karakterleri göster kısmının seçili halini kaldırabilirsiniz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Wireless şifremi unuttum nasıl öğrenirim?

Wireless şifremi unuttum nasıl öğrenirim?

wi fi şiremi unuttum

Bilgisayarınızda bulunan kablosuz şifrenizi öğrenmek için bir ağa bağlı olmanız gerekmketedir. Aşağıda yer alan işlemleri yaptıktan sonra wireless şifrenizi öğrenebilirsiniz.

İlk olarak bilgisayarınızda sağ alt kısımda yer alan kablosuz simgesine tıklayın. Buradan Ağ ve Paylaşım Merkezi Aç kısmına gelin ve tıklayın. Ağlar listesinin içinde kendi wireless ağınızın üstüne gelerek tıklayın. İsminiz örneğin; mehmet olsun. Mehmet isminin üstüne gelerek tıklayın. Kablosuz ağ bağlantısı durumunu açıp Kablosuz Özelliklerine girin. Gelen pencerede Güvenlik seçeneğine giriş yapın. Ağ güvenlik anahtarının altında yer alan Karakterleri Göster kısmının karşısında yer alan kutuyu işaretleyin.

Bu yöntemi kullanarak bağlı olduğunuz wireless bağlantısının şifresini görebilirsiniz. Bu işlem dışında kablosuz şifresini modem arayüzüne girerekde öğrenmeniz mümkün. Sizin için en basit olan yöntem yazımızda bahsettiğimiz yöntem olacaktır.