Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Telefon sabaha kadar şarjda durması zararlı mı?

Telefon sabaha kadar şarja kadar durması bataryaya yada telefona zarar verir mi?

sabaha kadar şarj bataryayı bozar mı

Telefonların şarj sorunu her zaman ortaya çıkan ciddi bir problem. Bu problemi çözmek için farklı yollar denense de, yine de aynı sonuç ortaya çıkar. Bittiği zaman şarja takmaktan başka bir yolu yoktur. İnsanlar akşama kadar ellerinden telefonu düşürmedikleri için, gece yatmadan önce şarja koyar.Peki bunun bir kötü sonucu var mıdır?

Telefonu Sabah Kadar Şarja Koymak aslında bir problem yaratmaz. Çünkü, günümüzdeki akıllı telefonlarda yer alan özellikler de, batarya çok daha gelişmiş bir teknolojiyle üretilmiştir. Li-ion Piller, Android telefonlar için geliştirilmiş olan güçlü Batarya özellikleriyle süslü bir pil modelleridir.

300 Dolumdan sonra, %20 oranında bir düşüş başlar. Aslında, bataryalar tam boşalmadan şarja takmak çok daha mantıklı olan bir durum. Telefonun bataryası tamamen boşaldığı zaman, bu sefer pil yüzdesi daha çok etkilenir. Telefon Geceden sabaha kadar Şarjda takılı dursa bir şey olmaz. Isınma yada Patlamalar da yaşanmaz. Çünkü, Akıllı telefonların Bataryası  Yüzde yüz dolduğu zaman, Enerji tüketimini azaltır. bu azalmayla beraber Prize etki eden bir olay da yaşanmaz.

Telefonlar Uzun Süre Prize Takılı durması, telefonun bozulacağı anlamına gelmez. Akıllı telefonlarda telefon bataryası asıl tamamen boşaldığı zaman sıkıntı çıkarır. buda elbette sizin için kötü olur. Pili değiştirmek zorunda kalırsınız. SONY Markası gibi Bataryası çıkmayan telefonların Şarj sorunu olmaması için, PİLİN Tamamen tükenmesine fırsat vermeden doldurmak en mantıklı sonucu alamda size katkı sağlar.