Kategoriler
Donanım Haberleri

Sony Xperia Z5 Premium,Lumia 950 XL ve Galaxy S6 edge nasıl

AKıllı telefonlarda o kadar çok fazla çeşit var ki hangi modeli alacağınıza karar veremiyorsunuz.Özellikle kararsız bir kişiliğiniz varsa işler iyice zorlaşacak.Eğer kendinize bir limit koyarsanız alacağını telefonu daha rahat bulabilirsiniz.En çok araştırılan modelleri yazmak istedik.

s6 edge ve z5 premium

Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 950 XL modeli 5.7 inçlik dev bir ekrana sahiptir.32 GB’lık dahili depolama hafızası bulunmaktadır. 3 GB RAM ve 2 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli işlemcisi bulunmaktadır. 3340 mAh’lık bataryası ile uzun bir kullanım sağlamaktadır.Lumia 950 XL modeli 2099 TL ile 2499 TL arasında fiyatları değişmektedir.518 PPİ piksel yoğunluğu ve Corning Gorilla Glass 4 ile üstün bir telefon olduğunu rahatça söyleyebiliriz.20 megapiksellik bir arka kamera ve 5 megapiksellik ön kamerası yer almaktadır.4.5G destekleyen bu model kategori 6 sınıfında ve saniye 300 mbps indirme hızına sahiptir.Microsoft Lumia 950 XL modelin radyo bulunmaktadır.Hızlı şarj özelliği ile 30 dakikada yüzde 50 oranında batarya dolmaktadır.,

Galaxy S6 edge

Samsung Galaxy S6 edge modeli 5.7 inçlik Super AMOLED ekrana sahiptir.515 PPI piksel yoğunluğu ile dikkat çeken bu model çift tarafı kavisli ekran tasarımı ile büyülemektedir.Bu ekran Corning Gorilla Glass 4 ile korunmaktadır.16 megapiksellik bir arka kamera ve 5 megapiksellik bir ön kamera yer almaktadır.4.5G destekleyen bu model kategori 6 sınıfına girmektedir.Saniyede 300 Mbps indirme hızına sahiptir.2.1 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemcisi bulunurken 4 GB RAM ile akıcı bir kullanım sağlamaktadır.3000 mAh’Lık bir batarya kapasitesi ile iyi bir kullanım süresi sunmaktadır.Hafıza kartı desteği olmaması ise çok büyük bir dezavantaj olduğunu belirtelim.Radyo özelliği yok.Hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliği ile 90 dakika’da tam dolum yaparken 120 dakikada kablosuz şarj ile tam dolum sağlamaktadır.NFC teknolojisi ve 3G görüntülü konuşma özelliğine sahip olan bu telefon 2149 TL ile 2199 TL arasında satılmaktadır.

Sony Xperia Z5 Premium modeli 5.5 inçlik IPS LCD 4K çözünürlüğe sahip ekranı bulunmaktadır.23 megapiksel arka kamera bulunurken 5 megapiksellik ön kamerası bulunmaktadır.4.5G desteklemektedir.Kategori 6 sınıfını destekleyen bu model saniyue 300 mbps indirme hızına sahiptir.2 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemciye sahiptir.3430 mAh’lık güçlü bir batarya uzun süre kullanım sağlamaktadır.Değiştirilebilir bir bataryası yoktur.Radyo özelliği bulunuyor.32 GB’lık dahili depolama hafızası ve microSD kart ile 200 GB’a kadar hafızasını artırabilirsiniz.Suya ve Toza karşı dayanıklı olan bu modelde 3G görüntülü konuşma bulunmamaktadır.Parmak izi okuyucusu ilede beğenilen bu mode 2099 TL ile 2199 TL arasında satılmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 Edge hala çok etkileyici bir telefon!

Galaxy S6 edge alınır mı?

galaxy s6 edge

Akıllı telefonlarda o kadar çok fazla çeşit var ki hangi modeli alacağınıza karar veremiyorsunuz.Özellikle kararsız bir kişiliğiniz varsa işler iyice zorlaşacak.Eğer kendinize bir limit koyarsanız alacağını telefonu daha rahat bulabilirsiniz.

Samsung Galaxy S6 edge modeli 5.7 inçlik Super AMOLED ekrana sahiptir.515 PPI piksel yoğunluğu ile dikkat çeken bu model çift tarafı kavisli ekran tasarımı ile büyülemektedir.Bu ekran Corning Gorilla Glass 4 ile korunmaktadır.16 megapiksellik bir arka kamera ve 5 megapiksellik bir ön kamera yer almaktadır.4.5G destekleyen bu model kategori 6 sınıfına girmektedir.Saniyede 300 Mbps indirme hızına sahiptir.

2.1 GHZ hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemcisi bulunurken 4 GB RAM ile akıcı bir kullanım sağlamaktadır.3000 mAh’Lık bir batarya kapasitesi ile iyi bir kullanım süresi sunmaktadır.Hafıza kartı desteği olmaması ise çok büyük bir dezavantaj olduğunu belirtelim.Radyo özelliği yok.Hızlı şarj ve kablosuz şarj özelliği ile 90 dakika’da tam dolum yaparken 120 dakikada kablosuz şarj ile tam dolum sağlamaktadır.NFC teknolojisi ve 3G görüntülü konuşma özelliğine sahip olan bu telefon 2149 TL ile 2199 TL arasında satılmaktadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy S6 Edge arasındaki farklar?

Akıllı telefon almadan önce fiyat konusunda çok fazla bir sorununuz yoksa seçim yapmanız gerçekten çok zordur.Özellikle pahalı modeller arasında kalmak ise ayrı bir araştırma gerekmektedir.İnce eleyip sık dokuyan bir kişiliğiniz varsa Galaxy S6 edge plus ve Galaxy S6 edge modelleri arasında kararsız kalıyorsanız teknoscrool.com olarak sizlere güzel bir karşılaştırma yapmak istedik.Bu iki model arasında aşağı yukarı 400 TL’lik bir fark bulunmaktadır.Kullanıcılar bu fiyat farkını verip edge plus modelini almalımıyım diye düşünürken başlıca teknik özelliklerini sizlere yazmak istedik.

İlk olarak ekran boyutlarına baktığımızda Galaxy S6 edge plus 5.7 inçlik 515 PPI değerine sahip bir SUPER AMOLED ekran bulunmaktadır.S6 EDGE modelinde ise 5.1 inçlik 576 PPI değerine sahip SUPER AMOLED ekranı bulunuyor.Edge plus modelinin ekranı daha büyük fakat ekran çözünürlüğü artması gerekirken malesef Edge modelinden daha düşük bir PPI değerine sahiptir.Kamera özellikleri,Dahili depolama hafızası ve işlemcileri aynıdır.S6 edge plus modeli 4 GB RAM‘e sahip iken, Galaxy S6 edge ise 3 GB RAM‘e sahiptir.Diğer bir fark olarak ise Edge plus modeli 3000 mAh‘lık bir bataryası bulunurken, Edge ise 2600 mAh‘lık bir bataryası bulunmaktadır.

Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy S6 Edge arasındaki farklar neler?

Galaxy S6 Edge Plus ve Galaxy S6 Edge arasındaki farklar

Kategoriler
Android Haberleri

Galaxy S6 Edge Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Samsung galaxy S6 edge canlı yayın imkanı nasıl kullanılır?

s6 edge plus

Galaxy S6 Edge Modeli, tasarımı, özellikleri ve performans değerleriyle beraber telefon olarak son zamanların gözde ve şık bir modeli.  Galaxy serisine renk getiren bu modelle beraber, Samsung sevenler de gerçekten telefona hayran kalmış durumda S6 Edge modelinde, seviye ve performans olarak üst düzey tasarım ve daha net performans özellikleri yer alırken, kullanıcılar  da bazı özelliklerden daha fazla yararlanmak istiyor.

Galaxy S6 Edge Canlı Yayın Yapmak

Galaxy S6 Edge Canlı Yayın Yapmak

– Home tuşuna uzun süre basılı tutun

–Mode seçeneğine basılı tutun

– Burada önünüze Canlı yayın seçenekleri gelecek
şeklinde yazmnışsınız. Bu işlemi ana ekranda yaparsanız GOOGLE açılır. Ancak aynı işlemi yapmadan evvel FOTOĞRAF ÇEKME tuşuna basıp FOTOĞRAF ÇEKME EKRANINA geldikten sonra yaparsanız, dediğiniz işlem gerçekleşir.

Galaxy S6 Edge Modelinde bu şekilde canlı yayın yaparak, belirlediğiniz konuları arkadaşlarınıza çok daha net bir şekilde ifade etmiş olursunuz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 bilinmeyen ince özellikleri

Galaxy S6 edge ve S6’nın favori özellikleri

1 boyut

Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 tanıtıldıktan sonra bir çok kullanıcı bu telefonları almaya yöneldi.Özellikle bu iki amiral gemisi modelin kamera çözünürlükleri çok sevildi.

16 megapiksel kamera ile çok net görüntüler alınmakta.Selfie kamerası ile çekilen bir çok fotoğraf, bir çok üstün telefonun ana kamerasından daha çok iyi görüntü yakalamaktadır.

Sizler için Galaxy S6 edge ve galaxy s6’nın popüler özelliklerini nasıl yapacağınızı anlatmak istedik.

Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Şarj kalan şarj süresi nasıl gösterilir

Şarj işlemi esnasında Ana ekranı açın ve Uygulamalar→ Ayarlar →Pil üzerine dokunun..

S6 edge ve s6 şarj süresi kısa gidiyorsa aşağıdaki adımları yapabilirsiniz.

• Akıllı Yöneticiyi kullanarak cihazı optimize edin.
• Cihazı kullanmadığınızda, Güç tuşuna basarak uyku moduna geçin.
• Güç tasarrufu modunu etkinleştirin.
• Gereksiz uygulamaları kapatın.
• Kullanmadığınızda Bluetooth özelliğini devre dışı bırakın.
• Kullanmadığınızda  Wi-Fi özelliğini devre dışı bırakın.
• Uygulamaların otomatik senkronizasyonunu devre dışı bırakın.
• Arka ışık süresini azaltın.
• Ekran parlaklığını azaltın

Hızlı şarj özelliği ile bu iki telefon adeta süre sınırlaması olalar için tasarlanmış diyebiliriz

Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 hızlı şarj nasıl yapılır

Hızlı şarj özelliği şarj gücünü arttırarak pili daha hızlı şarj eden pil şarj teknolojisini kullanmaktadır. Cihaz, Samsung’un Adaptif hızlı şarj özelliğini ve Qualcomm’un Quick Charge 2.0 uygulamasını destekler.

• Cihazınızda Hızlı şarj fonksiyonunu kullanmak için Adaptif hızlı şarj özelliğini veya Quick Charge 2.0
‘ı destekleyen bir pil şarj cihazına bağlayın.

Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Güç Tasarruf modu nasıl açılır

Güç tasarrufu modu Cihazın işlevlerini sınırlandırarak pil gücünden tasarruf edin. Ana ekranda Uygulamalar → Ayarlar → Pil → Güç tasarrufu modu üzerine dokunun ve ardından tuşun üzerine dokunarak etkinleştirin.

Kalan pil gücü önceden ayarlanmış seviyeye ulaştıysa, güç tasarrufu modunu otomatik olarak etkinleştirmek için Güç tasarrufunu başlat başlatın üzerine dokunun ve ardından bir seçeneği
seçin.

Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Ultra güç tasarruf modu nasıl açılır
Ana ekranda Uygulamalar → Ayarlar → Pil → Ultra güç tasarrufu modu üzerine dokunun ve ardından tuşunun üzerine dokunarak etkinleştirin.

Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Ultra güç tasarruf modu nasıl kapatılır

Ultra güç tasarruf modunu devre dışı bırakmak için DAHA → Ultra güç tasarrf. dev. dşı brk tuşunun üzerine dokunun.

Teknoscrool.com olarak en çok kullanılan ekran kilidi olan desen kilidi nasıl aktif edilir diye sizlere yazmak istedik.

Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 desen tuş kilidi nasıl açılır

Uygulamalar ekranında, Ayarlar → Kilit ekranı ve güvenlik → Ekran kilidi türü üzerine dokunun ve ardından bir ekran kilitleme yöntemi seçin. Cihazın kilidini açmak için bir kilit açma kodu gereklidir.

Galaxy S6 Edge Kenar aydınlatması nasıl yapılır

Telefonunuz çaldığında ya da bildirim aldığınızda, cihazın ekranı aşağı bakacak şekilde iken
Edge Ekranı aydınlanır. Uygulamalar ekranında, Ayarlar → Edge ekranı → Kenar aydınlatması üzerine dokunun ve ardından tuşa dokunarak etkinleştirin.

Galaxy S6 edge kapalı iken kavisli ekrandan bilgi akışı sağlanmaktadır.Bu güzellik çok renkli durmaktadır.

Galaxy S6 edge bilgi akışı nasıl açılır

1. Uygulama ekranında, Ayarlar → Edge ekranı üzerine dokunun.

2. Bilgi akışı üzerine dokunun ve sonra etkinleştirmek için tuşa dokunun.

3. Kaynakları yönet ‘in üzerine dokunun ve görüntülenecek öğeleri işaretleyin. İlave öğeleri indirmek için sola doğru kaydırın ve üzerine dokunun. Öğeleri yeniden düzenlemek için YENİDEN SIRALA
üzerine dokunun. Bir öğe üzerine uzun dokunun ve başka bir konuma sürükleyin.

Galaxy S6 Edge kavisli(yan) ekrana aranacak kişiler nasıl eklenecek diye merak ediyorsanız bu ince ayrıntı tam sizlere göre.Resime bakarak uygulamaları daha rahat yapabilirsiniz.

Adımlar

Kişiler listesini açmak için sekmeyi Edge ekranından ekranın ortasına doğru sürükleyin

Dokunarak bir renk seçin ve eklenecek kişiyi seçin.

Kişilerin sırasını değiştirmek için bir kontak simgesine uzun dokunun ve başka bir konuma sürükleyin. Bir kontağı silmek için kontak simgesine uzun dokunun ve ekranın üst kısmındaki Kaldır
öğesine sürükleyin.

Kontak için atanan rengi değiştirmek için, → İnsanlarım ‘in üzerine uzun dokunun veardından kontağın renk simgesinin üzerine dokunun.

Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 yazılım güncelleme nasıl yapılır

Cihaz, firmware over-the-air (FOTA) servisi ile doğrudan en son yazılıma güncellenebilir.
Uygulama ekranında, Ayarlar → Cihaz hakkında → Yazılım güncelleştirme → Şimdi güncelle üzerine dokunun.

S6 Edge ve Galaxy S6 uygulama nasıl kaldırılır

Uygulamalar ekranında, DÜZENLE üzerine dokunun. Devre dışı bırakabileceğiniz ya da kaldırabileceğiniz uygulamalarda simgesi görünür. Bir uygulamayı seçin ve DEVRE DIŞI BIRAK ya da
KALDIR üzerine dokunun. Alternatif olarak, Uygulamalar ekranında, Ayarlar → Uygulamalar →
Uygulama yöneticisi üzerine dokunun, bir uygulama seçin ve ardından DEVRE DIŞI ya da KALDIR üzerine dokunun.

Galaxy S6 edge ve S6’da kamera çok hızlı bir şekilde açılmaktadır.

Kamera ‘yı çalıştırmak için Ana ekran tuşuna iki kez hızlıca basın. Kamera
her zaman otomatik modda açılır.

Yanlış duymadınız, sanal mod ile bir objenin 360 derecede fotoğrafını çekerek istediğiniz açıdan bakabilirsiniz.

1. Önizleme ekranında, MOD → Sanal çekim üzerine dokunun.

2. Önizleme ekranının merkezine bir subje yerleştirin ve üzerine dokunun.

3. Daha fazla fotoğraf çekmek için cihazınızı yavaşça subje etrafında bir yöne doğru hareket
ettirin. Ok tamamen sarı renk aldığında veya konuyu çevrelemeyi sonlandırdığınızda cihaz
otomatik olarak fotoğraf çekimini sonlandırır.

Galaxy S6 edge ve galaxy s6 kronometre nasıl açılır

Uygulamalar ekranında, Saat → Kronometre üzerine dokunun

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 Edge Arka ve Ön Kamerası kaç megapiksel

Galaxy S6 Edge Arka ve Ön Kamerası kaç megapiksel olduğunu merak ediyormusunuz.

s6 edge arka ve ön kamerası

Galaxy S6 edge telefonu tanıtıldıktan sorna bir çok kişi bu telefonu almak istiyor. Özellikleri ve donanımı ile büyüleyen Edge’nin en dikkat çeken yanı ise kesinlikle kamerası olmaktadır.

Kamerası o kadar çok net fotoğraflar çekmektedir ki görünce hayran kalabilirsiniz.

Galaxy S6 Edge Arka kamerası 16 Megapiksel

Galaxy S6 edge ön kamerası 5 megapiksel

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 kalan şarj süresi nasıl gösterilir

Galaxy S6 Edge ve S6’nın farlı özelliklerini sunmaya devam ediyoruz.

kalan şarj süresi

Samsung iki yeni akıllı telefonu Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 farklı özellikleri ile büyülemeye devam ediyor.Bir çok akıllı telefonu şarja taktığınızda kalan şarj süresini göstermez.

Fakat bu iki model kaç dakika şarj süresi kaldığınız göstermektedir.Bu sayede şarjınızın ne zaman tamamlanağı görerek işlerinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.

Diyeceksiniz ki çok önemli bir özellik değil!! Evet, fakat bu tür özellikler faklılık yaratırken telefona renk kattığıda kesindir.

Şarj işlemi esnasında Ana ekranı açın ve Uygulamalar→ Ayarlar →Pil üzerine dokunun..