Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei Nova 2 ve Plus arasındaki farklar neler?

Huawei Nova 2 ve Nova 2 Plus resmi olarak tanıtıldıktan sonra bu iki telefon arasındaki farkl merak edilmektedir.Her iki telefonunun henüz Türkiye satış fiyatı açıklanmadı.

Nova 2 Plus modeli diğer telefon göre bazı özellikler konusunda üstündür.Bu iki model Türkiye’ye geldiğinde almak isteyenler bu iki model arasında kararsız kalacak,acaba Nova 2 Plus’a verilecek olan fazla parayı hak ediyor mu yada Nova 2 yeterli kalır mı konusunda kararsızlar oldukça fazla olacaktır.

Teknoscrool.com olarak Nova 2 ve Nova 2 Plus farkları sizlere yazmak istedik.

Nova 2 telefonu yurtdışında 364 dolar, Nova 2 Plus ise 423 dolardan satılacağı belirtiliyor.Ayrıca bu telefon modelleri 16 Haziran 2017 günü Çin’de satışa sunulacak.

Nova 2’de 5 inçlik bir ekran bulunurken, Nova 2 Plus modelinde 5.5 inçlik bir ekran bulunmaktadır.Bu ekranların piksel yoğunlukları ve arayüz versiyonları aynıdır.Nova 2 Plus’ta yüzde 72.34,Nova 2’de yüzde 70.34’lük ekran/gövde oranı bulunmaktadır.Ekranları farklı olan bu iki modelin normal olarak batarya kapasiteleride farklı olmaktadır.Nova 2 Plus’ta 3340 mAh, Nova 2’de 2950 mAh’lık batarya bulunmaktadır.Ağırlık olarak Nova 2 Plus 169 Gram, Nova 2 143 Gram’dır.

Son farklılık olarak Nova 2 64 GB dahili depolama hafızasına sahipken, diğer model 128 GB dahili depolama hafızasına sahiptir

Nova 2 ve Nova 2 Plus farklılıklarını yukarıda belirttik.Diğer bütün özelliklerin aynı olduğunu tekrar hatırlatalım.

Nova 2 ve Nova 2 Plus ortak özellikleri

  • 8 çekirdekli Kirin 659 işlemci ve MaliT830-MP2 grafik işlemcisi
  • 4 GB RAM ve 128 GB’a kadar arttırılabilir 64 GB hafıza
  • Android 7.0 Nougat
  • LED flaş destekli 12 MP ve 8 MP çözünürlüklerinde çift arka kamera
  • 20 MP çözünürlüklü ön kamera
  • Parmak izi sensörü
  • CAT 6 4.5G teknolojisi (300 Mbps indirme hızı)

Sonuç olarak baktığımızda iki telefon arasında performans ve kamera farkı bulunmamaktadır.Kullanıcıların tamamen büyük ekran sevip sevmediğine kalmıştır.Bizim önerimiz ise iki modelin fiyatı belli olduktan sonra aralarındaki fiyat farkı 250 TL’yi geçmezse Nova 2 Plus almanızda yanadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Huawei Nova 2 Türkiye fiyatı merak ediliyor! Peki özellikleri nasıl

Huawei Nova 2 resmi olarak tanıtıldıktan sonra teknik özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Her yönden tatmin edici telefon olan Huawei Nova 2 teknik özelliklerine isterseniz bakalım.

Bu telefonu elinize aldığınızda 5 inçlik 441 PPI Piksel yoğunluğunda IPS LCD ekranını göreceksiniz.Huawei’nin arayüzünün oldukça kullanışlı olduğunu biliyoruz.Nova 2’de Emotion UI 5.1 arayüz versiyonu bulunmaktadır.Nova 2’nin batarya özelliklerine baktığımızda ise 2950 mAh’lık hızlı şarj destekli bir batarya görmekteyiz.100 dakika içerisinde yüzde yüzlük bir dolum sunmayı hedeflemektedir.

Selfie çekmeyi çok seviyorsanız Nova 2 tam size göre tasarlandı diyebiliriz.12 megapiksellik bir arka kamera, arka tarafta ayrıca ikinci kamera 8 megapiksellik ve 20 megapiksellik bir ön kamera bulunmaktadır.İşlemci performansına baktığımızda da 2.36 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli HiSilicon Kirin 659 yonga seti bulunmaktadır.

4 GB RAM ile bu telefonu hiç birşey yavaşlatamaz.Performans konusunda tam donanımlı olan Nova 2’de 64 GB‘lık dahili depolama hafızası bulunmaktadır.Eğer bu kapasitede bana yetmez diyorsanız ekstra microSD hafıza kartı takarak kapasitesini 128 GB’a çıkarabilirsiniz.Android’in son sürümü olan 7.0 Nougat sürümü ile yüklü gelmektedir.İnternet konusunda baktığımızda da CAT 6 bulunmaktadır.Yani bu özelliği ile saniyede 300 Mbps indirme hızını görebilirken karşı tarafa 50 Mbps upload hızına ulaşabilirsiniz.Çift hat özelliği ve parmak izi okuyucusu özelliği ile Huawei Nova 2 herşeyiyle tam bir telefon olduğunu kanıtladı diyebiliriz.

Huawei Nova 2 Türkiye satış fiyatı konusunda herhangi bir resmi açıklama bulunmamaktadır.İlerleyen günlerde Nova 2 Türkiye fiyatı belli olduktan sonra bu konu üzerinden bilgilendireceğiz.Yurtdışında tahmini olarak 364 dolarlık fiyat etkiketi ile satışalacağı belirtiliyor.

Huawei Nova 2 Türkiye satış fiyatı tahmini olarak 2000 TL’ye yaklaşacağını tahmin ediyoruz.

Huawei Nova 2 yorumları konusunda sizlerden görüşler bekliyoruz.