Kategoriler
Android Haberleri

Android Nougat sürümü alacak Samsung modelleri netleşti

Samsung kullanıcılarına güzel bir haberimiz var.

android

Uzun bir zamandır hangi Samsung serileri Android Nougat serisi alacak ve ne zaman alacağı konusunda sızıntı haberler yayılıyordu.Bugün resmi bir ağızdan bu konuya nokta geldi diyebiliriz.Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, kişisel resmi twitter hesabı üzerinden açıklama yaptı.Açıklamasında ” Her gün bu konu hakkında 100’e yakın soru aldığım için bu mesajı yayınlamaya gerek gördüm. Android 7.0 güncellemesi tarihleri aşağıda yer alan modeller için 8 şubat 2017 tarihi itibariyle bu şekilde teyid edilmiştir.Bu tarihler son anda bir sıkıntı olması durumunda ertelenebilir.” açıklaması yapmıştır.

Tansu Yeğen’in yayınlamış olduğu tabloya baktığımızda Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge modelleri Şubat Ayı 2.hafta sonu

Galaxy S6 modeli Şubat 3.hafta sonu,

Galaxy S6 Edge modeli Şubat ayı 4.hafta başı

Galaxy S6 Edge Plus Şubat ayı 3.hafta sonu

Galaxy Note 5 Şubat ayı 3.hafta sonu

Galaxy A serileri Mayıs ayı ve Galaxy J serisi Temmuz ayında Android Nougat sürümüne ulaşabilecek.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Android 7.1.2 sürümü geliyor

Bildiğiniz üzere Android’in son sürümü Nougat, ülkemizde henüz yeni yeni yayılmaya başlandı.

android son sürüm

Techradar’ın haberine göre Android 7.1.2’nin beta sürümü önümüzdeki pazartesi günü piyasaya çıkacağı belirtildi.Android’in bu sürümü bakım sürümü olarak nitelendiriliyor.Google, bu güncelleme ile mevcut Nougat sürümlerinin hatalarını giderilmesi ve optimasyonuna yönelik olarak söylenmektedir.Beta sürümü ise ilk olarak Android beta programına kayıtlı uygun cihazlar için sunulacak.

Android beta programına kayıtlı kullanıcılardan sonra ilk olarak Google Pixel ve Pixel XL modellerine gelebilir.Ayrıca Pixel ve Pixel XL, Nexus 5X, Nexus Player ve Pixel C cihazları da dahil olmak üzere Android Beta Programında kayıtlı uygun cihazlara yönelik gelecek.Nexus 6 ve Nexus 9 modelleri Android beta güncellemesine giremiyeceği ve bu iki modelin Android 7.1.2 Nougat sürümü alamıyacağıda belirtildi.

Kategoriler
Android Haberleri

Türk Telekom Honor 7 Nougat alacak mı?

Android Nougat sürümü yavaş yavaş Türkiye’ye geliyor.Son zamanların favori telefonları arasında yer alan Honor 7 için gözler çıkacak haberlerde.

honor-7 nougat

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemlerinin başına Android yer almaktadır.Android’in son sürümü Nougat yavaş yavaş ülkemizde telefonlarımıza gelmeye başlıyor.Türk Telekom Honor 7 kullanıcısı bir ziyaretçimiz bu modele Android 7.0 Nougat sürümü gelip gelmeyeceğini merak etmektedir.Son çıkan haberlere baktığımızda ise Honor 7 modeli güncelleme almayacak gibi gözükmektedir.Tabi bu haberler resmi olmadığını belirtmek isteriz.Nougat sürümü alacak modellerin donanım olarak yeterli olması gerekmektedir.Söylenti haberlerde ise Huawei P9 Lite modelinin alabileceği yazmaktadır.

Türk Telekom Honor 7 donanım olarak daha iyi olduğu için teknoscrool.com alacağını düşünüyoruz.İlerleyen günlerde açıklamalar geldikçe sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Kategoriler
Android Haberleri

Hangi Samsung modelleri Nougat sürümü alacak?

Samsung’da hangi modellerin Nougat sürümü alıp almayacağına netleşti diyebiliriz.

android

Bildiğiniz üzere Android’in en son sürümü Nougat henüz ülkemizde birçok telefona gelmedi.Nougat sürümünü alacak samsung modelleri sabırsızlıkla bekleniyor.Samsung kullanıcıları acaba hangi modele gelecek diye internette araştırma yaparken Samsung’a yakınlığı ile bilinen sammobile.com’da 18 kasım 2016 günü yayınlanan bir haberde Galaxy Note 5 modelinede Android 7.0 Nougat sürümü geleceği belirtildi. Samsung, Galaxy S7 Edge,S7,S6 Edge Plus,S6 Edge,S6 ve Galaxy Note 5 modellerine Nougat sürümünü getirecek.

Resmi olarak ülkemize hangi tarihte geleceğine dair herhangi bir resmi bilgi yok fakat eninde sounda geleceği için herhangi bir sorun bulunmamaktadır.Samsung, bu modellerde Nougat sürümü üzerinde test aşamalarının devam ettiğinide yazmaktadır.

Bu haberden sonra Galaxy Note 4 ile Galaxy S5 modeli malesef Nougat güncellemesi almayacak.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

LG’nin yeni amiral gemisi modeli Android Nougat ile gelebilir

LG,amiral gemisi modeline Nougat sürümü koyabilir!

android nougat versiyonu

Geçtiğimiz yıl en ilginç ve farklı tasarımlı akıllı telefonu olan LG V10 modelinden sonra şimdi LG V20 modeli sabırsızlıkla beklenmektedir.Resmi olarak tanıtımına çok az bir zaman kaldı.Cihazın lansman tarihinden önce modelin işletim sistemi olarak Android Nougat 7.0 geleceğği son söylentiler arasında yer almaktadır.Android’in son sürümü olacak olan Nougat 7.0 sürümü ilk olarka LG V20 modelinde olacağı için bu telefona ilgi çok daha fazla olacak.Eylül ayı içerisinde resmi olarak tanıtıldıktan sonra diğer özellikleri ve tasarımıda en çok merak edilenler arasında yer alıyor.

Diğer akıllı telefonlardan farklı olarak ikinci bir ön ekranı olmasıdır.Devamlı açık olduğu için bu ekranda bildirimler ve kısayollar hep elinizin altında olacaktır.

Kategoriler
Android Haberleri

Hangi Samsung modelleri Android Nougat alacak?

Nougat güncellemesi alacak Samsung modelleri neler?

samsung nougat alacaklar

En çok tercih edilen akıllı telefon işletim sistemi olarak Android yer almaktadır.Android’in son sürümü olan 7.0 sürümünün adı Nougat olarak açıklandı.Binlerce Samsung kullanıcısı acaba Nougat sürümü benim telefonum alacak mı diye merak etmektedir.Resmi olarak Nougat sürümü alacak Samsung modelleri belli olmadı.Teknoscrool.com olarak düşüncemiz son model amiral gemisi modellerine geleceğini düşünüyoruz.Galaxy S7 Edge,Galaxy S7,Galaxy S6 Edge,Galaxy S6,Galaxy Note 4,Galaxy Note 5 ve Galaxy Note 7 modellerine geleceğine kesin gözüyle bakıyoruz.

Galaxy S5 modeli marshmallow sürümünü aldı fakat Nougat sürümü konusunda net bir bilgi yok.Galaxy S4 modeli malesef bu güncellemeyi almayacaktır.Nedeni ise marshmallow sürümü bile gelmediği için Nougat sürümü imkansız olacaktır.Galaxy A7,A5 ve A3 modelleri hakkında gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz.

Kategoriler
Android Haberleri

GM 5 Plus ve Android One 4G modelleri Nougat alacak mı?

GM 5 Plus ve General Mobile Android One 4G sahiplerine güzel bir haberimiz var…

android nougat gm 5 plus

Bildiğiniz üzere Android 7.0 sürümü Nougat olarak açıklandı.Henüz ülkemizde marshmallow sürümü bile çok aktif olarak kullanılmasada Nougat alacak modeller yavaş yavaş belli oluyor.İlk olarak birçok kişi General Mobile Android One 4G modeli ve yeni amiral gemisi modeli GM 5 Plus modellerinin alıp almayacağı merak ediliyordu.Bu iki modelin Android 7.0 Nougat sürümü alacağı belirtildi.

Türkiye’de şu an en çok Android’in Lollipop sürümü kullanılmaktadır.Lollipop sürümüne geçiş yapan birçok telefonda şarj problemleri ön plana çıkarken Android 7.0’da bakalım ne olacak. Özellikle Android One 4G model en son çıkan Android sürümlerine hemen kavuşmaktadır.GM 5 Plus modelininde bu sürümü alacağı için bu modeli düşünenler almaya karar verdiğini söyleyebiliriz.Diğer modeller çok net olarak belli olmadı fakat üst segment telefonlara geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.