Kategoriler
Donanım Haberleri

Lumia 830 ekran görüntüsü nasıl alınır?

Nokia Microsoft lumia 830 ekran resmi nasıl çekilir?

lumia 830 ekran resmi

Akıllı telefonların en çok kullanılan özelliklerinden bir tanesi ise kesinlikle ekran görüntüsü almak özelliğidir.Daha sonra okumanız gereken yada not almak için fırsatınız yoksa ekran görüntüsü alarak daha sonra müsait olduğunuzda ekran görüntüsüne bakarak inceleyebilirsiniz.Lumia 830 ekran görüntüsü nasıl alabilirim diye merak ediyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.Lumia 830 telefonun işletim sistemi windows mobile olduğu için farklı bir işlem yapmanıza gerek yoktur.Akıllı telefonların ekran görüntüsü alma işlemi hemen hemen aynıdır.

Lumia 830 ekran görüntüsü almak için ses açma ve kilit tuşlarına aynı anda basılı tutarak bir kaç saniye içinde deklanşör sesi duyacaksınız.Yakaladığınız görüntüyü Fotoğraflar > Albümler > Ekran görüntüleri bölümünden ekran görüntüsüne ulaşabileceksiniz.

Lumia 830 telefonu özelliklerine kısaca bakarsak 5 inçlik bir ekran, 16 GB’lık dahili depolama hafızası,1 GB RAM,2000 mAh’lık batarya bulunmaktadır.Şu an fiyatı 900 TL civarlarındadır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Lumia 640 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Lumia 640 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

lumia 640

Lumia 640 cihazınızda ekran görüntüsü almak istiyorsanız Ses Yükseltme Düğmesiyle beraber Güç Düğmesine aynı anda basın ve bir süre bekleyin. Telefon ekranın resmini saniyeler içinde çekmiş olacaktır.

İşletim sisteminin Windows Phone 8.1 olması nedeniyle ekran görüntüsü almak artık yukarıda bahsedildiği gibi yapılıyor.

Lumia 640 cihazınızla aldığınız ekran görüntüsü telefonunuzda Fotoğraflar / Albümler/ Ekran Görüntüleri içinde yer almaktadır.