Kategoriler
Android Haberleri

Android telefonlarda ekran videosu nasıl çekilir?

Bir ziyaretçimiz ekran videosu nasıl çekilir konusunda bilgi istemiştir.Bizde elimizden geldiği kadar yardımcı olmak istedik.

android ekran videosu çekme

Android telefonlarda ekran resmi çekmenin yetersiz kaldığı durumlar olabiliyor. Bu gibi durumlar için video çekmek en iyi yol. Android ekran videosu çekebilmek için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Android telefonlarda ekran videosu çekebilmek için telefonun rootlu olması gerekmektedir. Ekran videosu çekebilmek için; Screencast uygulamasını indirin. Kullanabileceğiniz bir başka uygulama ise; Screen Recorder uygulamasıdır.

Screencast uygulaması ilk açıldığında Root erişimi isteyecektir. Onay verin ve uygulamanın açılmasını sağlayın. Sağ üst kısımda bulunan dişli sekmeye tıklayın ve ayarları açın. Ayarları yaptıktan sonra uygulamanın ana ekran sayfasına dönün. En solda yer alan sekmeye tıklayın ve geri dönüş yaptığınızda video kayıt yapmaya başlamış olacaktır. Video çekme işlemini bitirmek için; Screncast bildirimine tıklayın veya Screncast uygulamasını açıp videoyu başlattığınız kısma tıklayın.