Kategoriler
Genel

Bugün Diriliş Ertuğrul var mı?

Her hafta çarşamba günlerinin favori dizisi Diriliş Ertuğrul bugün var mı soruları çok sık gelmeye başlayınca bizde bu soruyu yanıtlamak istedik.

Şüphesiz yayınlandığı ilk bölümden itibaren favori olan Diriliş Ertuğrul yeni bölüm bu akşam (3 Ocak 2018) günü ekranlarda olmayacak.Neden Diriliş yok sorusuna yanıt ise gecikmeden geldi.

TRT-1’den yapılan açıklamada ” Kanalımızda 4 sezondur kaliteden ödün vermeden yayınlamakta olduğumuz Diriliş “Ertuğrul”, siz izleyicilerimizin yoğun ilgisiyle karşılık buldu.Halkımızın her kesimi tarafından büyük bir heyecanla takip edilen dizimizin, alıştığımızda kalitesinden ödün vermemek için tüm ekibimiz ile büyük emek vererek çalışmaktayız.Diriliş “Ertuğrul” yeni bölümüyle 10 Ocak çarşamba sizlerle olacaktır.Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Bu gelen açıklamadan sonra sosyal medya üzerinden oldukça tepki aldığını görüyoruz.Diriliş Ertuğrul dizisinin resmi twitter hesabından yapılan bu açıklamadan sonra kısa süre için 900 yorum aldı.Tabi çoğunluğu sitem dolu diyebiliriz.

Kategoriler
Genel

Diriliş Ertuğrul’u çarşamba günleri reyting’den indirecek yok

Diriliş Ertuğrul son bölümün reytinglerde nasıl diye merak ediyorsanız kısa bir bilgilendirme yapmak istedik.

Her hafta çarşamba günlerinin vazgeçilmez dizisi olan Diriliş Ertuğrul 20 Aralık 2017 günü yayınlanan bölüm ile zirveyi hemen kaptı.Bir hafta önce yeni bölüm yayınlanmadığı için reyting’de düşüş yaşamıştı.Yayınlanmayan haftada özel bölüm hazırlanarak Diriliş Ertuğrul’un daha önceki bölümlerinden sahneler gösterilmişti.Bu özel bölüm bile reytinglerde ilk 4’e girmişti.Bu haftaki yeni bölüm sonrasında tüm reyting kategorilerinde birinci sırayı aldı.Diriliş Ertuğrul yeni bölüm başlamadan en son bölümün özeti bile açık ara reytinglerde 2.sırayı aldı.TOTAL reyting sonuçlarında ise ilk sırada yer alırken reyting oranı arkasından gelen ana haber bültenini 3’e katladı.

Sonuç olarak baktığımızda çarşamba günleri Diriliş Ertuğrul’u zirveden indirmek neredeyse imkansız diyebiliriz.Zaten takip ettiğinizde çarşamba günü yeni bir dizi başladığında bir süre sonra dizinin yayın günü değişmektedir.

Kategoriler
Genel

Diriliş Ertuğrul reytinglerde zirveyi kaptı

Her hafta çarşamba günlerinin favori dizisi başladı.Geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu senede zirveyi bırakmayacak gibi gözüküyor.

TRT-1 kanalının favori dizisi Diriliş Ertuğrul dizisi uzun süren sezon tatilinin arasından 25 ekim 2017 tarihi ile yeni sezon ilk bölümü başladı.Tabi dizi başladıktan sonra reyting sonuçlarında büyük yarışlar yaşanmaya başladı.Diriliş Ertuğrul dizisi dünkü bölüm ile reyting sonuçlarında birinci sıraya yerleşti.Önceki haftalarda Kanal D kanalında yayınlanan Meryem dizisi hep birinci sırada yer alıyordu.

Diriliş Ertuğrul başladıktan sonra Meryem dizisi üçüncü sırayı aldı.Önceki sezonlarda olduğu gibi Diriliş Ertuğrul’un birçok fanatiği bulunmaktadır.Yeni sezon bölümleri başlamadan önce fragmanları yayınlandığında Ertuğrul’un öleceği zannedenlerin sayısı arttığı için fragmanların internettte izlenme oranları bile milyonları buldu.25 Ekim 2017 AB Reyting sonuçlarına göre Diriliş Ertuğrul 16.51 gibi yüksek bir reyting oranı aldı.Diriliş Ertuğrul’un özet bölümü ise 10.28 izlenme oranı almıştır.Meryem dizisi ise 3.sırada 6.16 izlenme oranı almıştır.

Kategoriler
Genel

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul ölüyor mu sorusu çok saçma

Bugün bir ziyaretçimiz bize Diriliş Ertuğrul dizisi fragmanını izlediğini ve Ertuğrul’un ölüp ölmediğini sormuştur.

Normal şartlarda genellikle teknoloji haricinde konulara genellikle cevap vermiyoruz.Fakat ziyaretçimiz internette çok araştırdığını fakat net bilgi bulamadığı için cevap vermeye karar verdik.
Diriliş Ertuğrul dizisi son yılların en çok sevilen dizisi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.Birçok haber sitesinde Ertuğrul diziden bu sezon ayrılıyor mu? Şehit mi oluyor gibi haberler yapmaya başladı.Mantıklı düşünüldüğümde Diriliş Ertuğrul dizisinin başrol oyunucu neden diziden ayrılsın? Asıl oyuncu olmadan dizi mi olur demeniz gerekiyor. Ertuğrul Gazi tarihte 93 yaşında olduğu yazmaktadır.Diriliş Ertuğrul dizisinde Engin Altan Düzyatan sadece bu sezon değil daha 3-4 sezon rahat oynar kanısındayız.

Ayrıca bu kadar popüler bir dizi hakkında bu tarz haberlerinde çıkması çok normaldir.Diriliş Ertuğrul dizisi bu ay içerisinde başlayacak fakat dizi fragmanlarına baktığımızda ise malesef tarih gözükmemektedir.

Kategoriler
Genel

Diriliş Ertuğrul’da Gündüz ölecek mi? Tarihte nasıl

Ertuğrul bey’in oğlu gündüz ölecek mi?

dirilis-ertugrul-yeni-sezon-ne-zaman-baslar

Teknoloji konuları haricinde sizlerden gelen soruları yanıtlamaya kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Diriliş Ertuğrul dizisi her hafta çarşamba günlerinin favori dizisi olarak yoluna devam ediyor.Bu haftaki yayınlanan bölüm’de Ertuğrul Bey’in oğlu GÜndüz, eşkiyaların saldırması sonucunda ok ile vuruldu.Hemen Ertuğrul geldi fakat oğlunu öyle görünce kucağına aldı.Dizinin fanatikleri hemen internette Ertuğrul Bey’in oğlu Gündüz’ün ölüp ölmeyeceğini araştırmaktadır.Tarihe göre baktığımızda Gündüz yaşayacak.Gündüz Bey Osmanlı Devleti’nin kuruluşunda babasından sonra görevi bir süre sürdürdü ve kardeşi Osman Bey’e teslim etti.

Dizinin fanatiklerinin içi rahat olsun.Gündüz Bey yaşayacak.

Osman Bey hakkında çok kısa bir bilgi

Ertuğrul Gazi veya Ertuğrul Bey (ö. Söğüt), 13. yüzyılın ortalarında Oğuzların Kayı boyunun lideri ve Osmanlı Beyliği’nin kurucusu olan Osman Bey’in babası. Osmanlı imparatorluğunun temelini atmıştır. 1280’li yıllarda ölen Ertuğrul Gazi’nin oğlu Osman Bey, Osmanlı devletini kurmuştur.

Kategoriler
Genel

Diriliş Ertuğrul 3.yeni sezon ne zaman başlayacak?

Diriliş Ertuğrul yeni sezon bölümleri ne zaman başlayacağı merak ediliyor..

diriliş ertuğrul yeni sezon ne zaman başlar

Yayınlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi izlenen Diriliş Ertuğrul dizisi sezon finali yapan diziler arasına katıldı.Yaz aylarının gelmesi ile birçok favori dizi sezon finali yaparak tatil sürecine girdi.Dizinin fanatikleri sezon finali olmasından dolayı büyük bir eksiklik hissedecektir.Diriliş Ertuğrul 3.yeni sezon ne zaman başlayacak sorularına şimdiden yanıt aranmaktadır.Resmi olarak herhangi bir tarih belirtilmekdi fakat önceki senelere göre kıyaslama yapıldığında Diriliş Ertuğrul yeni sezon bölümleri eylül ayı içerisinde başlayacak.Gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz.

Diriliş Ertuğrul yeni sezon’da Bizans topraklarında devlet kurma savaşları anlatılacak.Büyük bir konu işleneceği için yeni ezon heyecanla beklenecektir.

Kategoriler
Genel

Bugün Diriliş Ertuğrul yeni bölüm var mı?

Bu akşam Diriliş Ertuğrul yeni bölüm yayınlanacak mı?

diriliş ertuğrul

Her hafta çarşamba günlerinin beklenen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta yayınlanmadığı için bir çok kişi sosyal medya üzerinden tepki göstermişti.Nedeni bilmeden gösterilen tepkiden sonra sebebi anlaşılınca herkes sakinleşti.Başladığı ilk günden itibaren reytinglerde de 1.sırada yer alan Diriliş Ertuğrul dizisi sezon finaline yaklaşıyor.Yaz aylarının gelmesi ile bir çok dizi sezon finali yapacak ve eylül ayında yeni sezonu başlayacak.

Bugün akşam Diriliş Ertuğrul yeni bölüm var mı diye merak eden ziyaretçilerimiz için bu sorunun cevabını yazmak istedik.Diriliş ertuğrul yeni bölüm saat 20:00’da özet bölümü yayınlanacak ve 20:30 gibi yeni bölümü başlayacaktır.

Diriliş Ertuğrul dizisinin sezon finaline ne zaman gireceğine dair net bir açıklama gelmedi.Fakat genellikle Haziran ayının ilk haftalarında diziler sezon finaline girmektedir.Bakalım Diriliş Ertuğrul ne zaman sezon finali yapacak?

Not: 26 Ekim Diriliş Ertuğrul yeni bölüm bugün var. Yeni sezon başlıyor.

Kategoriler
Genel

Tarihte Ertuğrul’un çocukları kimler?

Ertuğrul Gazi’nin çocukları kimler?

ertuğrul'un çocukları

Diriliş Ertuğrul dizisi hayranları her hafta adrenalin dolu bölümler izlemeye devam ediyor.Tarihte Ertuğrul beyin çocuklarının kimler olduğu araştırılmaktadır.Wikipedia’da yazan bilgiye göre Ertuğrul Bey’in en büyük oğlu Gündüz Bey’dir.

Ertuğrul Gazi yaşlanınca oğlu Gündüz beyi kayı boyunun başına getirdi.Ertuğrul Gazi vefat etmeden bir süre önce küçük oğlu Osman bey’in büyük bir devlet kuracağını görmüştür.

Vasiyetinde Osman Bey’in kayı boyunun başına geçmesini istemiştir.Osman Gazi büyüdüğü zaman Gündüz Alp, babasının vasiyetine uyarak beyliği kardeşine devredecektir. Böylelikle Kayı Boyunun liderliği Osman Gazi’nin soyuna geçmiş oldu. Gündüz Alp’in soyundan gelenlere halk arasında “Amucalar” denmeye başladı. Amucalar, komutan ve idareci olarak devlet hizmetine uzun yıllar devam ettiler. Örneğin Gündüz Alp’in oğullarından Aydoğdu Bey, Bizans’la yapılan Koyunhisar Savaşı’nda Osmanlı birliklerine komuta ederken şehit düşmüştür.