Kategoriler
Donanım Haberleri

Samsugn desen kilidini unuttum? Nasıl açılır

Samsung desen kilidi nasıl iptal edilir?

desen kilidi nasıl kırılır

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda güvenlik olarak en çok kullandığımız tuş kilidi kesinlikle desen kilidi seçeneğidir.Desen kilidi ile güvenliğinizi üst seviyede tutabilir ve şifre girme eziyetindende kurtulabilirsiniz.Fakat desen kilidinizi unuttuktan sonra nasıl iptal edebileceğini merak eden bir ziyaretçimiz bizden destek istemiştir.Desen kilidi unuttuğunuz takdirde yedek olarak daha önceden ayarlamış olduğunu PIN kodunu girerek açabilirsiniz.Eğer bu PIN kodunuda hatırlamıyorsanız gmail oturumunuz ilede şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.Eğer tüm bunları hatırlamıyorsanız mecburen reset atmak zorundasınız.Unutmayın reset attıktan sonra telefonunuzdaki tüm bilgiler silinecektir.En son çareniz reset atma işlemi olmasına dikkat ediniz.PIN kodunuzu unutmayacak bir şifre olarak ayarlarsanız bu sorun ile karşılaşmazsınız.

Factory reset de atabilirsiniz, Samsung marka akıllı cihazlarda factory reset ekranına ulaşmak için Menü tuşu + Power Tuşuna Samsung yazısı ekrandan kaboluncaya kadar basın. Gelen ekrandan ” Wipe date / factory reset “ seçeneğini seçin. Daha sonra karşınıza çıkan ekrandan ise ” Reboot System Now “ seçeneğini seçerek Samsung marka cihazlarda Factory Reset işlemini yapabilirsiniz.

Kategoriler
Android Haberleri

Samsung Galaxy S5 desen kilidini unuttum nasıl açarım?

Samsung Galaxy S5 desen kilidi nasıl kırılır? Android Samsung tuş kilidi nasıl sıfırlanır?

desen kilidi nasıl kırılır

Samsung akıllı telefonların yanı sıra tüm akıllı telefonlarda en çok tercih edilen telefonu şifreleme yöntemi desen kilididir.Desen kilidini aktif ettiğinizde size desen kilidinizi unuttuğunuzda gireceğiniz bir PIN kodu istemektedir.Bu kodu unutmamanız gerekmektedir.Unuttuğunuz takdirde bu kodu girerek telefonu kurtarabilirsiniz.

Aslındabu yöntem sadece samsung galaxy s5 modeli için değil diğer tüm samsung modelleri içinde geçerli olmaktadır.

Galaxy S5 desen kilidini unuttum nasıl açarım?

Desen kilidinizi 5 sefer yanlış girdikten sonra alt tarafda iki tane seçenek çıkacaktır.Bir tanesi Google hesap mailiniz ve şifresi,diğer ise desen kilidi yaparken girdiğiniz yeden PIN şifresidir.Bu ikisinden bir tanesini ile açabilirsiniz.Eğer bunları unuttuysanız malesef telefona format atmaktan başka çare bulunmamaktadır.unutmayın format attığınızda tüm bilgileriniz gidecektir.

Cihazınıza format atmadan önce telefonu kapatın ve şarjınızın yüzde 50’nin üstünde olmasına dikkat ediniz.

Galaxy S5 telefonunuzda ses açma,cihazı açma kapatma tuşuna aynı anda basılı tutunuz.

Samsung logosu geldiğinde tuşları bırakın.

Wipe data / factory reset’i seçelim.

Ses tuşları ile yukarı aşağı yaparak seçenekleri belirleyiniz.

Sonraki çıkan seçeneklerde ise yes’i seçelim

Sonra ise Reboot system now seçiniz.

Unutmayınız ki bu resetten sonra telefonunuzdaki bilgiler silinecektir.