Kategoriler
Genel

D Smart’ta Sports TV kaçıncı sırada

Ziyaretçilerimizden gelen kısa sorularıda sizlerle paylaşmak istedik.

sports tv d smart

Ömer isimli bir takipçimiz bize D Smart ailesine yeni katıldığını ve Sports TV’yi bulamadığını ve kaçıncı kanalda olduğu hakkında bilgi istemiştir.

Bildiğiniz üzere bu tür platformlarda mevcut kanalların yayın sırasını değiştiremiyorsunuz.Fakat favori kanallar oluşturarak istediğiniz kanallara hızlı ulaşabilirsiniz.Eğer bu tarz favori kanallarla uğraşmak istemiyorsanız mecburen sevdiğiniz kanalların yerlerini ezbere bilmeniz gerekmektedir.D Smart Sports TV kanalı D Smart kanallar listesinde 84. sırada yer almaktadır.Ayrıca D Smart’ta 72 ile 86. kanallar arasında bütün spor kanallarını bulabilirsiniz.

Başka her türlü soru hakkında yorumlarınızı bekliyoruz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

D-Smart yeni kanal ekleme nasıl yapılır?

D-Smart’ta yeni kanal ekleme işlemi hakkında bilgi arıyorsanız bu yazımız size göredir.

d smart kanal ekleme

İsmail isimli bir ziyaretçimiz D Smart kullanıdığını ve yeni kanalları nasıl ekleyebileceği konusunda destek istemiştir.Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağız.D Smart’a yeni kanal ekleme yapabilirsiniz.D-Smart’ı ilk aldığınızda ve kurulum yaptıktan sonra uydudaki en beğenilen kanallar otomatik olarak sıralanmış olarak gelmektedir.Mevcut sıralanmış olan kanalların yerlerini değiştiremezseniz.Fakat dilerseniz favori kanal oluşturarak kişisel liste oluşturarak kanal bulmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Eğer favori kanallarını oluşturmak için Menü-Ayarlar-Favori Kanal seçenekleri kullanın ve favori tuşunu kumandanızdan kullanarak seçimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.Ekleme yapmak için Menü-Ayarlar-Kanalları düzenle-Kanal ekle seçeneklerini takip ederek yapabilirsiniz.İstenilen bilgileri girdikten sonra kanal ekleme işlemi tamamlanacaktır.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

D-Smart kanal nasıl eklenir?

D-Smart kanal nasıl eklenir?

dsmart kanal ekleme

Ziyaretçilerimizin sorularını cevaplamaya devam ediyoruz.Bize gelen bir soruda D-Smart’a kanal nasıl eklenir sorusu olmuştur.Bilmeyenler genellikle kumanda ile menülerde çok gezmektedir fakat çoğu kez kanal eklemeyi bulamıyoruz.Otomatik kanal tarama ile zaten bütün kanallar gelmektir.Türksat kanalları ile yaklaşık 1000 tane kanal yükleniyor.Kanal eklemek isteyen pek fazla kişi çıkmaz ama biz yinede eklemek istedik.

D-Smart’a kanal eklemek için bir kaç adım izlemiz gerekmektedir.İlk olarak kumandanızdan Menü tuşuna basınız.Ayarlar sekmesinden Kullanıcı ayaları ve Kanal Ekle-Sil-Taşı sekmesini göreceksiniz.Bu sekmeye girdiğinizde Kanal ekle yazısını göreceksiniz

Bu menüye girdikten sonra gireceğiniz kanalın Frekansını ve sembol oranını girmeniz gerekecektir.Bilgileri girdikten sonra kumandadan mavi tuşa basarak kanal ekleyebilirsiniz.

Not: Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız bize yorum yazarak ulaşabilirsiniz.