Kategoriler
Genel

Bitcoin nasıl üretilir veya nasıl kazanılır?

Bitcoin hakkında merak edilen birçok sorunun cevabını siz değerli okurlarımıza buradan ulaştırmaya devam ediyoruz.

Son zamanların en çok merak edilen para birimleri arasında yer alan Bitcoin nasıl kazanılır ve nasıl üretilir? Sorusunun cevabını bulmak için neler yapmalısınız sizlere bu konuda hakkında bilgilendirme yapacağız.

Bitcoin madenciliği nedir?

Öncelikle Bitcoin kazanmak için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Birincisi Bitcoin madenciliği yaparak Bitcoin kazanmak, bir diğeri ise piyasalarda bulunan ve satışa sunulan Bitcoinleri alarak Bitcoin sahibi olmaktır.

Bitcoin piyasalara ilk çıktığı yıllarda 1 tanesi 600 – 700 dolar civarında bir rakama denk geliyordu. Ancak 2017 yılının sonlarına doğru 1 Bitcoinin değeri 8 Bin Dolar bandının üstünde seyretmektedir.

Bitcoin madenciliğini yapmak için elinizde ciddi anlamda güçlü işlemcilerin olması gerekmektedir. Ancak bu işlemcilerin piyasalarda kolay kolay bulunan işlemciler olmadığının altını çizmek istiyoruz. Yurt dışında satılan ve oldukça zahmetli bir iş olan Bitcoin madenciliğinin buradan detaylı anlatımı yerine Youtube üzerinden videolarını izlemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle de bu konuda ülkemizde isim yapmış olan belli başlı kişilerin bulunduğunu açıklayalım. Ancak alacağınız bu maden çıkartıcılar ne kadar fazla olursa Bitcoin kazanma şansınızda bir o kadar fazla olacaktır. Çünkü bilgisayar aracılığıyla kazanılan Bitcoinlerin gece gündüz açık kalması durumunda ciddi anlamda Bitcoin kazanma şansını yakalamış olacaksınız.

Bitcoin hakkında merak ettiğiniz sorularınız için sitemizde bulunan yorum kısmından bizlere aklınıza takılan soruları sorarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Özelikle de Bitcoin madenciliği hakkında ne tür bir işlemci bulunması gerektiği konusunda diğer yazılarımızda detaylı bir inceleme makalesi ele alacağız.

Kategoriler
Genel

Bitcoin hesabı nasıl açılır?

Sanal para birimleri arasında en çok tercih edilen ve ismini çok sık duyduğumuz para birimi olan Bitcoin hesabı hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Son zamanlarda değeri 8 Bin Doları geçerek tarihi bir rekora imza atan Bitcoin, birçok kişi tarafından artık yakından takip edilmektedir. Bu yüzden de Bitcoin hesabı açmak isteyenlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bitcoin hesabı diye bir terim aslında yok!

Günümüzde sanal para birimlerine olan ilginin her geçen gün giderek artması bu konuda bazı soruların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu sorulardan bir tanesi de Bitcoin hesabı nasıl açılır? Sorusudur. Bitcoin hesabı açarak burada yatırım yapmak isteyenlerin aslında hesap açmaları gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü Bitcoin bir borsa gibi hesap açılarak yapılan yatırım türleri arasında yer almamaktadır. Bu yüzden alacağınız bir Bitcoin cüzdanı sayesinde sizinde hesabınız bulunmuş olacaktır. Küresele piyasalarda hizmet veren Bitcoin para birimine ait olan bu cüzdanları satın almak için onlarca farklı firmanın bulunduğunu belirtmek istiyoruz. Güvenilirlik konusunda herhangi bir sıkıntısı olmayan bu sitelerden alacağınız Bitcoin cüzdanları sayesinde sizlerinde artık Bitcoin hesabınız olmuş olacaktır. Ülkemizde bu işte öncü firmalardan olan Paribu, Koinim ve BTCTurk gibi firmalardan Bitcoin cüzdanlarını alarak sizlerde yatırımlarınızı bu alana kaydırma fırsatını bulmuş olursunuz.
Bu sitelere giriş yaparak buralarda bulunan formu doldurmanız durumunda Bitcoin cüzdanlarınız aktif hale gelmiş olacak ve artık sizlerde Bitcoin’lerinizi güvenli bir şekilde saklama şansını yakalamış olacaksınız. Son derece basit olan bu sistemi yaptıktan sonra hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Kategoriler
Genel

Kredi kartı kullanarak Bitcoin satın alma

Ülkemizde de gelişme gösteren sanal para birimi Bitcoin almak için banka havalesi yolunu veya kredi kartını tercih edebilirsiniz.

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve değeri 8 Bin doları aşan Bitcoin’i kredi kartı ile almak için izlemeniz gereken adımları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Türkiye’de işlem yapan Bitcoin borsaları nelerdir?

Bitcoin sitelerinden hiçbirisinin şu an için kredi kartı ile Bitcoin alma şansını sunmadığını açıklamak istiyoruz. Şimdilik sadece banka havalesi ile Bitcoin alınmasına imkan veren bu sitelerden alacağınız Bitcoin’leri bankanızdan havale yaparak alabilirsiniz.

Bu yüzden de sizlere yurt dışında hizmet veren ve ender güvenilir olan sitelerden kredi kartı ile Bitcoin almanın adımlarını açıklamak istiyoruz. Yurt dışında faaliyet gösteren birçok sitenin aslında tamamen kredi kartı bilgilerini çalmaya yönelik olduğunu açıklamak istiyoruz. Bu yüzden Bitcoin almak istediğiniz site hakkında detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Biz sizlere bu konuda güvenilirliği tartışılmaz olan Cex.io sitesini öneriyoruz. Bu sitenin tamamen orijinal bir Bitcoin sitesi olduğunu ve kredi kartı bilgilerini kullanarak güvenli bir şekilde Bitcoin alma fırsatınızın bulunduğunu açıklamak istiyoruz.

Bitcoin’i kredi kartı ile almak için Cex.io sitesine giriş yapmadan önce son derece kapsamlı olan üyelik formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu form doldurma işlemi sırasında kimlik bilgilerinizi ve sizlerden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz son derece önemlidir. 30 dakika gibi bir süre içerisinde üye olacağınız bu siteden sonra sizlerde Bitcoin’i almak için kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Üye işlemini tamamladıktan sonra izlemeniz gereken adımlar hakkında bilgi verelim.

Siteye giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan sağ üst köşede bulunan “Deposit “ bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir. Burada hemen karşımıza çıkan bölüm içerisinde nasıl ödeme gerçekleştireceğinize dair bilgiler yer almaktadır. Bu bölüm içerisinde “Paymment card” ile ödeme yöntemini seçmeniz gerekmektedir. Bu adımı geçtikten sonra karşımıza çıkan bölümde ne kadar Bitcoin yüklemesi yapılacağı bizlere sorulacaktır. Hemen burada yazdığınız rakamdan sonra “Deposit” olarak geçen mavi kutucuğa tıklama yapmanız gerekmektedir.

Sonra karşımıza çıkan bölüm içerisinde “Buy/Shelll” yazan bölümden ne kadar limitlik Bitcoin almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bunun Dolar cinsinden yazılması gerekmektedir. Bu yüzden kaç dolarlık Bitcoin almak istediğinizi yazdıktan sonra “ Buy “ (satın al) butonuna basarak Bitcoin satın alma fırsatını bulmuş olacaksınız.

Son adımda ise karşımıza çıkan “ Confirm the Order” bölümü içerisinde butona tıkladıktan hemen sonra almış olduğunuz Bitcoin miktarı hesabınıza yüklenmiş olacaktır. İşte bu kadar basit olan bu işlemi yaptıktan hemen sonra sizlerde kredi kartınızı kullanarak Bitcoin alma işlemini yapabilirsiniz.

Burada en çok dikkat etmeniz gereken konu ise yurt dışında bulunan sitelerin güvenliğini araştırdıktan sonra kredi kartı bilgilerinizi kullanarak Bitcoin almaya çalışmanızdır.