Kategoriler
Apple iOS Haberleri

İnternetten iPhone Garanti Sorgulama

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iphone garanti sorgulama

Teknolojik ürünleri alırken garanti kapsamında olmasına çok dikkat ederiz. Fakat garanti kapsamında olup da güvenemediğiniz ürünler varsa ilk olarak garantilerini sorgulamanız gerekmektedir.

Sıfır bir cihaz aldığınızda garantisinden emin olabilirsiniz. Fakat ürün ikinci el ise garantisini sorgulamadan almamanızı tavsiye ederiz. Garantisini sorgulamak için çok kısa bir yöntem kullanabilirsiniz.

https://checkcoverage.apple.com/tr linkine tıkladıktan sonra gelen sayfada seri numarasını isteyen bir kısım açılacak. Bu kısma seri numarasını girin ve garanti bilgilerine açık bir şekilde ulaşın. Seri numarasını bilmiyorsanız bunun da basit bir yöntemi var.

Ayarlar-Genel-Hakkında kısımlarını izleyerek seri numarasını öğrenmeniz mümkün.

Kategoriler
Apple iOS Haberleri

iPhone Garanti Sorgulama Nasıl Yapılır?

iPhone garanti sorgulama?

iPhone se türkiye satış fiyatı

Apple sitesinden İphone garantisini sorgulayarak cihazınızın garanti kpasamında olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. İphone garantisini öğrenebilmek için yazımızın devamını takip edin.

İlk olarak Apple denetleme sayfasını açın. Gelen sayfa üzerinde Donanımızın seri numarasını girin kısmı ve Lütfen kodu girin kısımları olacak. Seri numarası yazan kısma İphone seri numarasını yazıp; daha sonra kodu girin kısmına ise; ekranda çıkan kodu girin. İphone seri numarasını bulabilmek için; Ayarlar-Genel-Hakkında kısmındaki Seri numarası bölümünden öğrenebilirsiniz. Gelen kutular üzerine bilgilerinizi girin ve İphone garantisi hakkında Türkçe çıkan yazıları okuyun. Bu kısımda satın alma zamanı, cihazla igili olarak teknik destek zamanı, onarım, servis kapsam süresi ve AppleCare için uygunluk işaretleri yer alır. Onarım ve servis kapsamı şıkkının alt kısmında Tahmini Son Kullanma Tarihi yazan yerde bulunmaktadır. Bu kısımdan cihazınızın hangi zamana kadar garanti kapsamı altında olduğunu öğrenmeniz mümkün.