Kategoriler
Android Haberleri

GM 5 Plus ve Android One 4G modelleri Nougat alacak mı?

GM 5 Plus ve General Mobile Android One 4G sahiplerine güzel bir haberimiz var…

android nougat gm 5 plus

Bildiğiniz üzere Android 7.0 sürümü Nougat olarak açıklandı.Henüz ülkemizde marshmallow sürümü bile çok aktif olarak kullanılmasada Nougat alacak modeller yavaş yavaş belli oluyor.İlk olarak birçok kişi General Mobile Android One 4G modeli ve yeni amiral gemisi modeli GM 5 Plus modellerinin alıp almayacağı merak ediliyordu.Bu iki modelin Android 7.0 Nougat sürümü alacağı belirtildi.

Türkiye’de şu an en çok Android’in Lollipop sürümü kullanılmaktadır.Lollipop sürümüne geçiş yapan birçok telefonda şarj problemleri ön plana çıkarken Android 7.0’da bakalım ne olacak. Özellikle Android One 4G model en son çıkan Android sürümlerine hemen kavuşmaktadır.GM 5 Plus modelininde bu sürümü alacağı için bu modeli düşünenler almaya karar verdiğini söyleyebiliriz.Diğer modeller çok net olarak belli olmadı fakat üst segment telefonlara geleceğine kesin gözüyle bakabiliriz.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

General Mobile 4G Yorumları

General Mobile 4G nasıl bir telefon?

general mobile 4g

Fiyatıyla telefon severlerin dikkatini çeken bir cihaz olan; General Mobile 4G; Android 5.1.1 Lollipop sürümüne sahip. İşlemcisi Snapdragon 410 olan cep telefonu aynı zamanda Adreno 306 grafiği ile de göz dolduruyor. 2 GB RAM’ e sahip olan telefonda 16 GB depolama alanı yer alıyor.

Bataryası oldukça tatminkar olan cep telefonunda kullanılan batarya 2500 mAh’lık bir güce sahip. Bu nedenle pil ömrünün uzun olması kullanıcıların en çok beğeneceği özellikler arasında bulunuyor.

Telefonun ön kısmında 5, arka kısmındada ise 13 megapiksellik bir kamera yer alıyor. Ön kameranın oldukça başarılı olduğu kullanıcılar tarafından her seferinde dile getiriliyor. 5 inç ekrana sahip olan telefonun kalınlığı 9.3 mm. Cihazın ağırlığı ise 135 gram. Uygun fiyatlara bulabileceğiniz ekonomik cihazın satış fiyatı; 699 lira

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

GM Android One 4.5G ile uyumlu mu?

4.5G hizmeti yakında hayatımıza girecek.Bir çok akıllı telefon 4.5G desteklemiyecek.Son çıkan telefonlar 4.5G desteklerken bir çok eski telefon bu hizmetin dışında kalacak.Bir ziyaretçimiz General Mobile Android One akıllı telefon modelinin 4.5G uyumlu olup olmadığını sormuştur.General Mobile uygun fiyat ve yüksek performans ile büyük ilgi gören bir telefondur.

Android One telefonu 4.5G ile uyumludur.Zaten telefonun ismine baktığınızda General Mobile 4G Android One’dır.En uygun 4.5G destekleyen bir model olduğunu söyleyebiliriz.Ayrıca android’in en son sürümüne ilk alan modeldir.Bir çok kişi android marshmallow sürümünü alamazken Android One kullanıcıları çoktan marshmallow sürümünü kullanmaktadır.

Bilgi: Eğer başka bir akıllı telefonunuz varsa ve 4.5G ile uyumlu olup olmadığını bilmiyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak 4.5G ile uyumlu olan bütün telefon modellerini görebilirsiniz.

Akıllı telefonum 4.5G ile uyumlu mu?

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

General Mobile Android One galeri var mı?

General Mobile Android One galeri Nerede?

android one galeri yok

General Mobile Android One akıllı telefonu hem performansı hem de fiyatı ile çok büyük ilgi görmüş bir telefondur.Fakat bu telefonda en büyük eksikliklerden bir tanesi ise galeri bölümünün olmayışıdır.Özellikle başka markalardan geçiş yapanlar fotoğraflarını görmekte büyük zorluk yaşamaktadırlar.

İlk menüye girdiğinizde telefonda son çektiğiniz fotoğrafları görmek için galeri bölümünü arıyorsunuz fakat bulamıyorsunuz.Galeri olmadığı için bu telefonda fotoğraflarınızı ve videolarını görmek için menüde ” Fotoğraflar “sekmesine tıklayınız. Yedekleme yapmadan gerekli sekmeleri tıkladıktan sonra fotoğraflarını gözükecektir.Bu şekilde yapmaktan başka çareniz bulunmamaktadır.

Diğer yöntemi yapmak ise çok zor olacağını için yukarıdaki yöntem en basit olanıdır. Herhangi bir başka sorununuz olursa lütfen yorum olarak bize yazınız.