Android HaberleriDonanım Haberleri

HTC One M9+ İlk Benchmark Sonuçları Geldi

HTC One M9+ İlk Benchmark Sonuçları Geldi

HTC One M9+
HTC One M9+

Tayvan menşeili akıllı telefon üreticisi HTC tarafından geliştirilen tıpkı Samsung ve diğer firmalarda olduğu gibi geliştirilen modelin birkaç değişiklikle piyasa sürülmesi geleneğini devam ettiren HTC tarafından üretilen ve geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen HTC One M9 modelinin ardından yeni model HTC One M9+ modeline ilişkin Benchmark test sonuçları geldi.

Google Android 5.0 Lollipop ile piyasaya girecek olan işletim sisteminin HTC Sense 7.0 arayüz ile kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapılırken cihazın 5.5″ ekran boyutu ve 2560 x 1440 piksel çözünürlüğü dikkat çekiyor. Cihazın MT6795M sekiz çekirdekli 2.0 Ghz işlemciden güç aldığı belirtilirken grafik işlemcisi olarak PoverVR 6200 GPU kullanıldığı ifade edildi.

32 GB dahili veri depolama alanı ile dikkat çeken HTC One M9+ modelinin 3 GB sistem belleği sunuyor olması üst seviye akıllı telefon kullanıcıları için etkileyici bir özellik olması şeklinde değerlendirilirken cihazın 20 MP arka kamerası ise oldukça yüksek performans sunuyor. Kısa süre içerisinde satışa çıkartılacağı belirtilen HTC One M9+ modelinin ön yüz kamerası ise lokasyon bazlı çözünürlük farkı gösterecek. Kimi ülkelerde 13 MP ile kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapılırken kimi ülkelerde 4 MP olarak satışa sunulacak.

Cihazın Türkiye pazarında satış fiyatının 2,999 TL olarak belirlendiği ifade edilirken, son olarak akıllı telefon modelinin 2.800mAh batarya gücüne sahip olarak kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapıldı.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12Sonraki sayfa

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu