Bilim ve Teknoloji

Twitter,Facebook ve İnstagram’da otomatik başlayan videolar nasıl durdurulur?

Mobilde Otomatik Açılan Videolar Nasıl Durdurulur

cep telefonu

Sosyal medyada otomatik olarak açılan uygulamalar telefonlarınızın kotasını hızlı bir şekilde bitirirken, size otomatik açılan videolardan kurtulmak için bir rehber hazırladık.

Twitter İçin; otomatik olarak açılan videolardan kurtulmak oldukça kolay. Engellemek için; profil ayarlarına girin ve ardından videoyu otomatik oynat kısmını açarak bu özelliği tamamen iptal edin.

Facebook İçin; otomatik olarak açılan videolardan kurtulmak en az Twitter uygulamasındaki kadar kolay. Engellemek için; Ayarlar- Videolar- Videoları Otomatik Oynat kısmından sağ üst tarafta yer alan üç çubuğa basın ve Uygulama Ayarları- Otomatik video oynatma bölümünden yapabilirsiniz. Apple telefonlarda; Ayarlar- Video ayarları kısmından videoların otomatik şekilde oynamasını tamamen iptal edebilirsiniz.

Instagram için; otomatik oynatma videolarından tamamen kurtulmak üzere Profilinize girin ve buradan Ayarlara giriş yapın. Bu kısımdan da data kullanımı menüsüne girin. Bu menüden otomatik olarak açılan videoları engelleyebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu