Bilim ve TeknolojiDonanım Haberleri

Sony Tarafından Xpera Z4v Modeli Resmen Tanıtıldı

Sony Tarafından Xpera Z4v Modeli Resmen Tanıtıldı

Sony Xpera Z4v

Japonya menşeili teknoloji ürünleri üreticisi Sony tarafından kısa süre önce kapatılan teknolojileri mağazaları gündeme gelmişti. Kapatılan teknoloji mağazalarının ardından Sony yeni modellerini duyurmaya devam ederken üst seviye donanım özelliklerine sahip olan Sony Xperia Z4v model tanıtımı da resmi olarak gerçekleştirildi.

Nisan ayı içerisinde resmi olarak tanıtımı gerçekleştirilen Xperia Z4 sonrasında resmi olarak kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirilen Xperia Z4v modelinin Verizon Wireless aracılığı ile satışa sunulacağı ifade edildi.

Qi ve PMA destekli kablosuz şarj teknolojisi ile satışa sunulacağı ifade edilen Sony Xperia Z4v modelinin 2560*1440 piksel çözünürlüğüne sahip olduğu, Qual Dokunmatik 5.2″ ekran büyüklüğüne sahip olacağı ve 2.930mAh bataryası bulunduğu ifade edildi.

20.7 MP arka yüz kamerası ve 5.1 MP ön yüz kamerası bulunan Sony Xperia Z4v modelinin 64 bit sekiz çekirdekli işlemci ve Andreno 430 grafik işlemcisi ile pazardaki yerini alacağı, Qualcomm Snapdragon 810 ile kullanıcı karşısına çıkacağı belirtildi.

Xperia Z4v ile Xperia Z4 arasında 1.7mm tasarım inceliği bulunurken, Z4v modelinin 18 gram daha ağır olarak satışa çıkartılacağı, IP68 dayanıklılık sertifikası ile piyasaya gireceği su ve toz karşısında üstün mukavemet gücüne sahip olarak satışa çıkartılacağı ifade edildi.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu