Bilim ve Teknoloji

Google’da Vikings Valhalla kelimesinde Netflix savaş veriyor

Vikingler Valhalla dizisi Netflix platformunda yayınlandı. Vikingler dizisinden sonraki 100 yılı dönemini anlatmaktadır. Bu dizi Netflix’in orjinal dizisidir. Normal şartlarda sadece Netflix platformunda yer alması gerekiyor.

Fakat Google’a Vikingler valhalla izle dediğimizde illegal sitelerin hemen bütün bölümlerini eklediğini görüyoruz. 25 Şubat 2022 günü Netflix’te yayınlandı. 2 gün içinde birçok illegal dizi ve film sitelerinde yer aldı.

Düşünsenize Netflix milyonlarca dolar harcayarak diziyi çekiyor. Aylarını harcıyorv 1 günde bütün milyonlarca dolarlık emek illegal sitelerde yerini alıyor.  Türkiye olarak illegal film ve dizi sektöründe gerçekten ileri seviyede ye alıyor. Gördüğümüz kadarıyla Netflix’te bu illegalliğe karşı direniş gösteriyor. Google’a DMCA bildirimi atarak Netflix haricinde diziyi yayınlayan web sitelerin içeriklerini kaldırtıyor.

Tabi yüzlerce site olunca baş etmesi oldukça zor  oluyor. Bir siteyi engelliyorsunuz fakat birkaç saat içinde yeni web sitesi ve dizi içeriği ile yayınlanıyor.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu