Bilim ve Teknoloji

Google Play Yeterli Alan Yok sorunu nasıl çözülür

Google Play Yeterli Alan Yok sorunu Çözümü

google play store yeterli alan yok hatası

Android telefonlarda uygulama indirdiğinizde yeterli alan yok hatası ile karşılaşabilirsiniz. Uygulamalara yer olmadığında veya başka nedenlerden dolayı böyle bir uyarı almanız mümkün. Cihazınızdaki uygulamalar arttığında böyle bir hatayla baş başa kalmanız durumu söz konusu olabilir. Bu hatadan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlk olarak cihazınızdan Ayarlar- Depolama seçeneğine girin ve telefonunzda bulunan alanı kontrol edin. Depolama menüsü içinde ne kadar alanınız olduğunu rahat bir şekilde görebilirsiniz. Ayarlar- Uygulama bilgileri-Google Play Store kısmına giriş yapın. Gelen ekranda Verileri temizle ile Önbelleği sil kısmını seçin ve temizleme işlemini başlatın.

Cihazınızda önbelleği temizledikten sonra indirmek istediğiniz uygulamayı tekrar indirmeyi deneyin. Bunu yaptığınız halde hala aynı hatayı alıyorsanız; telefonda temizlik yapmanız gerekmektedir. Bunu gerçekleştirebilmek için kullanılan uygulamayı silin. Bunun için şu programları kullanabilirsiniz.

Ccleaner

Bu uygulamaları kullanarak telefonunuzda yeterli bir şekilde alan açabilirsiniz. Kullanılmayan uygulamaları kaldırın ve yeterli alan açın. Sorununuz bunlara rağmen hala devam ediyorsa; cihazınızı başka uygulamalar kullanarak yeniden temizlemeye çalışın

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu