Bilim ve Teknoloji

Android Telefondan Televizyona Görüntü Nasıl Aktarılır

Android Telefondan Televizyona Görüntü aktarma nasıl olmaktadır

altın uçlu micro hdmi

Akıllı telefonlar artık o kadar çok hayatımızın içindedir ki her anımızın her dakikası onla geçmektedir. Akıllı televizyonlar ile akıllı telefonlar birbirlerine uyum sağlayarak çok güzel bir teknolojik durum yaratmaktadır.

Örneğin çektiğiniz bir fotoğrafı ev halkının görmesi için android telefondan görüntüyü televizyona aktararak herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.  Android Telefondan Televizyona Görüntü aktarmanın 2 yöntemi bulunmaktadır.

1HDMI kablosu ile telefonu TV ye bağlayabilirsiniz.
2-DLNA (Digital Living Network Alliance) ile kablosuz bir yöntem ile bağlantı

İlk olarak en basit yöntemi micro HDMI kablo bağlayarak yapılabilmektedir. Micro HDMI kablo fiyatı ne kadar diye merak ediyorsanız ortalama 20 TL civarındadır.Telefonu ve televizyonu bağlayarak telefondaki görüntü televizyona yansımaktadır.

micro hdmi

2-DLNA (Digital Living Network Alliance) teknoloji yardımı ile yapabilirsiniz.Yaklaşık 10 yıldır DNLA teknolojisi yaygın olarak kullanılmaktadır.

Samsung android telefon görüntüsünü televizyona nasıl aktarılır

Samsung telefon kullanıcıları Allshare programını kullanarak kolayca aktarım yapabilirsiniz. Allshare ile televizyonu taratarak birbiri ile eşleştirerek görüntüyü anında gönderebilirsiniz.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu