Oyun Haberleri

PlayerUnknown Battlegrounds rehberi

23 Mart 2017’de Steam’de erken erişim olarak satışa sunulan PlayerUnknown Battlegrounds, şaşırtıcı bir başarı elde etti ve şu anda dahi yüzbinlerce kişi tarafından oynanıyor.

H1Z1: King of the Kill ve DayZ gibi rakiplerini geride bırakmayı başaran PlayerUnknown Battlegrounds, geçtiğimiz günlerde konsollar için de duyuruldu. Bu yaızda ise PlayerUnknown Battlegrounds ipuçları paylaşarak oyunda nasıl başarılı olacağınızı anlatacağız.

Yere inerken kontrolü bırakmayın

PlayerUnknown Battlegrounds’ta her yeni oyuna girdiğinizde havadan aşağı doğru serbest düşüş yapıyorsunuz. Burada iki seçeneğiniz bulunuyor. Eğer aksiyonun ortasına dalmadan güç toplamak istiyorsanız, yavaş davranıp binaların olduğu bir yere inebilir ve silah-cephane toplayabilirsiniz. Diğer yandan yere hızlı iniş yapma seçeneğiniz de var fakat bu şekilde doğrudan insanlarla bir arada olacaksınız ve kolay şekilde ölebilirsiniz. Eğer oyunda tecrübeli değilseniz ilk seçeneği tercih etmenizi öneririz.

Daima miğfer takın

PlayerUnknown Battlegrounds’ta tıpkı DayZ gibi çok fazla açık vadi var ve dolayısıyla etraf da uyanık keskin nişancılarla dolu. Tüm bu nişancılar için en kolay hedef de miğfer takmayan oyuncular oluyor. Pek çok binada, yerleşim yerinde biraz araştırma yaparak miğfer bulabilirsiniz.

Tavsiyemiz kafanızı koruma altına almadan aksiyona girişmemeniz. Çünkü birinci ve ikinci seviye pek çok miğfer headshot alarak ölme riskini neredeyse tamamen ortadan kaldıracak.

Silahları doldurmayı unutmayın

Haritada pek çok yerde silah bulunuyor fakat bunlar dolu, kullanıma hazır hâlde çıkmıyorlar. Dolayısıyla iyi bir silah bulsanız bile, aynı zamanda mermi arayışına girip doldurmalısınız. Silahınızı aldığınızda hızlıca mermi aramaya girin, aksi takdirde kısa sürede öleceksinizdir.

Haritanın kenarlarında başlayın

PlayerUnknown Battlegrounds’ta harita zamanla küçülmeye başlıyor ve dikkat ederseniz profesyonel oyuncular da güvenli olduğu için daima kenarlarda başlıyor. Siz de bu taktiği uygulayın ve önce ekipmanlarınızı tamamladıktan sonra içlere doğru geçmeye başlayın.

Açık kapılara dikkat!

Herkes oyuna başladığında ekipman bulma telaşıyla hareket ediyor ve ilk dakikalar böyle geçiyor. Siz de bunu yaparken oldukça dikkatli olun ve açık kapıların farkında olun. Pek çok oyuncu girdiği binaların kapısını kapatmıyor ve açık kapılardan, orada biri olabileceğini anlayabilirsiniz.

Elbette daha profesyonel oyuncular bir binaya girdiğinde kapıyı arkasından kapatabiliyor.

Sesli konuşmayı kapatın

PlayerUnknown Battlegrounds’taki silahlı çatışmalar H1Z1 ve DayZ’ye göre çok daha kaliteli fakat aynı durum sesli chat için söylenemez. Özellikle lobide beklerken sesli konuşmalar can sıkıcı olurken, oyunda da duymanızı zorlaştırabiliyorlar. Dolayısıyla bunu kapatmanızı tavsiye ederiz.

Can doldururken dikkat edin

H1Z1 ve DayZ’deki gibi PlayerUnknown Battlegrounds’ta da can doldurma işlemi pek hızlı değil ve Far Cry’ı da andırıyor. Bandajlar ve sağlık çantalarıyla canınızı doldurduğunuz oyunda, bunu yapmadan önce mutlaka düzgün bir siper bulun ve açıkta kalmayın.

Silahlarınızın gücünü bilin

PlayerUnknown Battlegrounds’ta her silahın farklı etkileri var. Örneğin AKM yakın ve uzak mesafede çok iyi bir taarruz silahıyken, aynı zamanda geri tepmesi çok fazla. Uzun mesafede AKM başarısız kalırken, alternatif olarak M16 yerine geçiyor. Kar98 de uzun mesafeli güçlü atışlar gerçekleştirirken, oyundaki silahların gücünü bilmeden çatışmaya girmek ölümünüze sebep olabilir.

Teknoloji

Bilim ve Teknoloji Haberlerini yakından takip ediyorum. Ayrıca gelen her sorulara cevap vermeye çalışıyorum.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu