Teknoscrool – Bilim ve Teknoloji Haberleri https://www.teknoscrool.com Fri, 19 Apr 2019 15:17:28 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.1.1 CryptoLocker Virüsü Nasıl Temizlenir? https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/cryptolocker-virusu-nasil-temizlenir-14304/ https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/cryptolocker-virusu-nasil-temizlenir-14304/#respond Fri, 19 Apr 2019 15:17:28 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14304 Günümüz teknolojisinde bilgisayarlar olmazsa olmazımız konumuna gelmiş durumda. Artık fatura, taksit vb. gibi ödemeleri kredi kartları ya da online (çevrim içi) işlemlerle yapmaktayız. Doğal olarak faturalar mail adresimize gelmekte. Birçok alış veriş yaptığımız yerlerde mail adresimiz de alınarak kampanyalar ya da faturalar mail adresimize yönlendiriliyor.

Bilgisayar ve internet dünyası sadece güzel amaçlar ve işler için kullanılmıyor. Hatta belki de kötü amaçlı zararlı yazılımların sayısı daha fazla olabilir. Bu yazılımların en tehlikelilerinden bir çeşidi virüslerdir.

Bilgisayar Virüsü Nedir?

Bilgisayar virüsleri bir şekilde bilgisayara girerek, kullanıcıya ait olan dosyalara, şifrelere ulaşmayı amaçlayan, bilgisayarın sistemini ele geçirerek istediği şekilde davranmasını amaçlayan 0 ve 1 rakamlarının kullanıldığı kodlara oluşturulmuş yazılımlardır.
Bu virüsler size indirme işlemi yaptığınız dosya içerisinde gelebilir. Bilgisayarınıza taktığınız harici bir disk içerisinde gelebilir. Gelen mailler içerisindeki dosyalarla da gelebilir.

Virüsler küçük boyutlu olsalar da verdikleri zararlar çok büyük olabilir. Çalışma yaptığınız tüm dosyalara zarar verebilir ve kullanılamaz hale getirebilir. Ya da virüsü yollayan kişi tarafından para karşılığında dosyalarınız geri verilmesi teklif edilebilir.

CryptoLocker Virüsü Nedir?

CryptoLocker adından da anlaşılacağı gibi girdiği bilgisayarda bulunan tüm dosyaları şifreleyerek kullanılmaz hale getiren bir virüs yazılımıdır. Bu virüsü üreten kişi dosyalarınızı geri vermek daha doğrusu kurtarmanız için sizden para istemektedir.

CryptoLocker Virüsü Nasıl Bilgisayara Bulaşır?

CryptoLocker virüsü forum sayfaları ve birçok yerli yabancı kaynakta görüldüğü kadarıyla mail adresinize gelen bir e-posta ile bulaşmaktadır. Telefon faturanızın geldiğini düşündüğünüz bir mailde faturanızı indirip açtığınızda virüs bulaşabilir. Ya da üye olduğunuz alış-veriş sitelerden birinden gelen bir fatura ya da broşür olduğunu düşündüğünüz dosyayı indirerek bu virüsü bilgisayarınıza bulaşmasına sebep olursunuz.

CryptoLocker Virüsü Nasıl Temizlenir?

Öncelikle CryptoLocker virüsü bulaşan bilgisayara orijinal anti-virüs programı yükleyip tamamen virüsün temizlenmesini sağlayın. Dosyalarınız şifreli olduğu için bu şifreleri kıracak yöntemler kullanmalısınız. Bazı dosyalarınızı kurtarmanızı sağlayabilecek geçici çözüm olabileceğini düşünülen yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları “Data Recovery Pro” gibi dosya kurtarma programlarıdır. Bilgisayarınızın yedeklemesi mevcut ise bunları kullanın. Bilgisayarlar da otomatik yedeklenen dosyalar vardır. Bunların bulunmasını sağlayan “Shadow Explorer” gibi programlar kullanın.

Ayrıca şifrelenmiş olan dosyalarınızın şifrelerini kırmak için kullanılan yöntemin anlatıldığı link verilmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=C7LJ-fefLr8

]]>
https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/cryptolocker-virusu-nasil-temizlenir-14304/feed/ 0
Windows 10 Bilgisayar Adı Nasıl Değiştirilir? https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/windows-10-bilgisayar-adi-nasil-degistirilir-2-14317/ https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/windows-10-bilgisayar-adi-nasil-degistirilir-2-14317/#respond Thu, 18 Apr 2019 16:51:15 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14317 Windows 10 işletim sistemini kurmaya karar verdiniz ve ardından kurulumunu tamamladınız. Kurulumdan sonra ekrana çıkan adımlarda bulunan bilgisayar adı kısmını boş bırakmış ya da istemediğiniz bir isim vermiş olabilirsiniz.

İşletim Sistemi Nedir?

İşletim sistemi, bir bilgisayarın bellek, sabit sürücüler, giriş ve çıkış aygıtları gibi sistem kaynaklarını yöneten ve bu uygulama yazılımlarını kullanıma sunan bir bilgisayar programı topluluğudur. Bu sayede işletim sistemi, donanım bileşenleri ile kullanıcının uygulama yazılımı arasında bir arayüz oluşturur.

İşletim sistemleri genellikle bilgisayarın donanımını yöneten bir çekirdek (Kernel) ile başlangıçta farklı görevleri üstlenen özel programlar içerir. Bu görevler, aygıt sürücülerini yüklemeyi içerir. İşletim sistemleri hemen hemen her tür bilgisayarlarda bulunabilir: İşlem bilgisayarlarında ve gömülü sistemlerde, kişisel bilgisayarlarda, akıllı telefonlarda ve daha büyük çok işlemcili sistemlerde gerçek zamanlı işletim sistemleri bulunur.

Bazı İşletim Sistemleri

1.Windows

Windows, ABD şirketi Microsoft’ un bir dizi işletim sistemidir. Aslen Windows, MS-DOS işletim sisteminin grafiksel bir uzantısıdır. Daha sonra Microsoft, Windows NT ürün serisini geliştirdi ve sonunda Windows XP adı altında ME ve 98 sürümlerinde DOS temelini temel alan orijinal Windows ile birleştirdi. Windows kelimesinin kullanılış amacı ise, uygulamaların kullanıcı arayüzlerinin ekranda dikdörtgen pencereler olarak görüntülenmesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır.

2.Linux

Linux, Kernel’i temel alan ve büyük ölçüde GNU yazılımına dayanan, genellikle ücretsiz, UNIX benzeri çok kullanıcılı işletim sistemlerini ifade eder. Ticari dağıtımına 1992 yılında Linux çekirdeğinin GPL lisansı ile lisanslanmasıyla başlanmıştır. Linux’un başlatıcılarından biri Finli programcı Linus Torvalds idi. Linux çekirdeğinin geliştirilmesinde hala koordinatör olarak rol oynamaktadır.

Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarınızın adını size verecek olduğumuz beş adımda değiştirebilir ve artık gönlünüzü ferah tutabilirsiniz. Adımları gerçekleştirdikten sonra “Kaydet” butonuna tıklayarak bilgisayarınızı adını değiştirmeyi onaylamış oluyorsunuz.
Başlata tıklayıp “Ayarlar” yazıyoruz ve bu seçeneği tıklayıp açıyoruz.

Ardından “Sistem” sekmesini seçip “Hakkında” menüsüne tıklıyoruz.

Bu menüde yer alan “Bilgisayar Adı” sekmesinin hemen altında bulunan “bilgisayarı yeniden adlandır” butonuna tıklayarak bilgisayarınıza dilediğiniz isimi veriyoruz.

Tüm işlemleri başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra ekrana “bilgisayarı yeniden başlat” sekmesi açılıyor. Açılan bu sekmeye tamam demeniz yeterli olacaktır. Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra oturum açma aşamasında yeni belirlemiş olduğunuz bilgisayar adınız ekranda görünecektir.

]]>
https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/windows-10-bilgisayar-adi-nasil-degistirilir-2-14317/feed/ 0
Mac için Masaüstü Telegram Uygulaması https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/mac-icin-masaustu-telegram-uygulamasi-14285/ https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/mac-icin-masaustu-telegram-uygulamasi-14285/#respond Thu, 18 Apr 2019 08:20:25 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14285 Mac kullananlar için hazırlanmış olan ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere hazırlanmış olan bir uygulamadır.

Telegram kullanıcıları dilerlerse, sohbet ve mesajlaşmayı, Mac bilgisayarlardan da yapabilirler.

Yazımızda, Telegram masaüstü uygulaması nedir ve hangi özellikleri barındırmaktadır anlatılmaktadır. Telegram uygulaması Dünya üzerinde 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip oldukça popüler bir uygulamadır.

Telegram ister mobil, isterseniz masaüstü uygulaması olsun tüm platformlardan erişebilmenizi sağlayan bir hizmettir. Buna göre mesajlarınız tüm platformlarda senkronize olarak görüntülenir. Yani mobil cihazdan gönderdiğiniz bir mesajı, masaüstü Telegram uygulamasından da anında görüntülersiniz.

Ayrıca Masaüstü Telegram, benzer mesajlaşma uygulamalarına göre en hızlı uygulama olduğunu iddia etmektedir.

Telegram uygulamasının diğer bir önemli ve güzel özelliği ise, medya ve dosyalarınızı göndermekle ilgili olarak herhangi bir sınır olmamasıdır. Buna göre tüm verilerinizi sınırsızca gönderip Telegram sunucularında barındırabilirsiniz. Bu şekilde kaybolmasını istemediğiniz tüm verilerinizi bu şekilde arşivleyebilirsiniz.

Masaüstü Telegram uygulaması ile güvenli bir şekilde iletişim de kurabilirsiniz. Telegram tüm mesajları 256-bit simetrik AES ve 2048-bir RSA şifreleme algoritması ile şifrelemektedir.

Telegram uygulamasında grup kurmak oldukça basittir ve kuracağınız grup katılımcıların sayısı ile ilgili olarak herhangi bir sınır bulunmamaktadır. Telegram ile tüm dosya türlerini paylaşarak gönderebilirsiniz, ayrıca rutin olarak yapacağınız işlemler için belirli görevler için botlar bile oluşturabilirsiniz.

Bunların dışında ise, Telegram reklam göstermeden tamamen ücretsiz olarak sunulan bir uygulamadır. Eğer Mac kullanıyor ve Telegram uygulamasını da kullanmak istiyorsanız aşağıdaki linkten uygulamayı ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz.

Telegram uygulamasını çalıştıracağınız Mac bilgisayarın işletim sistemi sürümü ise, 10.8 veya üstü ve 64-bit desteğinin olması gerekmektedir.

]]>
https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/mac-icin-masaustu-telegram-uygulamasi-14285/feed/ 0
PUBG Mobile son güncelleme ile donan telefon modelleri https://www.teknoscrool.com/oyun-haberleri/pubg-mobile-son-guncelleme-ile-donan-telefon-modelleri-14289/ https://www.teknoscrool.com/oyun-haberleri/pubg-mobile-son-guncelleme-ile-donan-telefon-modelleri-14289/#respond Wed, 17 Apr 2019 20:41:06 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14289 PUBG Mobile oyunu şüphesiz son zamanların lider oyunu diyebiliriz. Tüm dünyada başlayan PUBG Mobile çılgınlığı her geçen gün artıyor.

Fakat bu favori oyun maalesef her yapılan güncelleme sonrasında akıllı telefonu iyi olmayanlara çok sıkıntılı anlar yaşatmaktadır. Özellikle bu son güncellemeden sonra zaten kıt kanaat oyunu oynayanların donma sorunları oldukça artmaya devam ediyor. PUBG Mobile’ın zaten GM 5 Plus ve diğer GM modellerine karşı herhangi bir düzeltme yapmıyor. Optimize yapılması gerekirken güncelleme sonralarında bu kadar kasılma ve donmaların olmasına kimse anlam veremiyor.

Herhalde PUBG Mobile şirketinin amacı herkesin çok iyi bir telefon almasını istiyor. Teknoscrool.com olarak biz Honor 7 ile bu oynuyoruz. Çok donma ve kasılmalar yaşarken bu gelen son güncelleme ile oyun içinde donmaların sayısı oldukça arttı ve bu donmalar ortalama olarak 2 saniye civarında sürmektedir.

Ziyaretçilerimizin bu oyunu oynadığı akıllı telefon modellerini ve son güncellemeden sonra karşılaştıkları sorunları bize yorum yazarak gönderirse çok memnun oluruz. Bu şekilde güzel bir arşiv elde etmiş oluruz.

]]>
https://www.teknoscrool.com/oyun-haberleri/pubg-mobile-son-guncelleme-ile-donan-telefon-modelleri-14289/feed/ 0
Huawei FreeLace Özellikleri, Nedir, Ne İşe Yarar? https://www.teknoscrool.com/genel/huawei-freelace-ozellikleri-nedir-ne-ise-yarar-14279/ https://www.teknoscrool.com/genel/huawei-freelace-ozellikleri-nedir-ne-ise-yarar-14279/#respond Wed, 17 Apr 2019 16:45:29 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14279 Kablosuz ve kaliteli bir kulaklık mı arıyorsunuz? Şarj süresi uzun ve ses seviyesi tatmin edici bir kablosuz kulaklık arıyorsanız, Huawei’nin yeni tanıttığı Huawei FreeLace hakkında teknik bilgileri okumanızı tavisye ederiz.

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, yeni modelleri P30 ve P30 Pro modelini piyasaya sürdükten sonra, yeni kablosuz kulaklığı olan FreeLace’i kullanıcılara duyurdu.

Rakiplerinin AirPods ve Galaxy Buds modelleri ile rakabet edebilecek yeni özelliklere sahip kulaklığı olan FreeLace’nin teknik özellikleri hakkında yazımızın içeriğinde gerekli bilgiyi bulabilirsiniz.

Rakiplerine göre farklı özelliklerde olan FreeLace’in teknik özelliklerine bakalım. Rakiplerine oranla daha büyük olan FreeLace farklı özellikleri ile ön plana çıkıyor.

Diğer modellerde bulunan küçük olma özelliği, FreeLace kulaklığında tam olarak kullanılmamış, aksine diğer rakiplerine oranla daha büyük ebatlarda ve uzunca kablosu ile epey dikkat çekiyor. Ancak diğer özellikleri, rakiplerine oranla daha kullanışlı ve fark yaratacak cinsten.

Huawei FreeLace, büyük olması ve uzunca kablosu herhangi bir sorun yaratmadığı gibi, kullanım kolaylığı da sağlıyor.

Huawei FreeLace kulaklığın en önemli özelliği, şarj süresi, sadece 5 dakika şarj ederek 4 saat boyunca kullanım sağlayan kulaklık, tam şarj edilerek ise, 18 saate kadar müzik dinleme ve 12 saate kadarda telefonla görüşme imkânı sunuyor.

Huawei FreeLace şark girişi ise, Type-C kullanıyor, yani bu girişi olan tüm cihaz ve kablolar ile şarj edilebiliyor.

Huawei FreeLace kullanıcıları, bu sebeple şarj konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar gibi görünüyor.
FreeLace ses kalitesi olarak kullanıcılardan da olumlu yönde not almayı başarmış durumda. Özellikle bass performansının etkileyici olduğu gelen yorumlar arasında bulunuyor.
Huaweinin yeni nesil kulaklığı bluetooth bağlantısı üzerinden bu teknolojiyi destekleyen tüm cihazlar ile kullanılabiliyor.
Kulaklık için son olarak söyleyeceğimiz, kaliteli bir kulaklık isteyen ve şarj konusunda sorun yaşamak istemeyen ve kısa sürede şarj ederek, uzun süre kullanım isteyen kullanıcılar için iyi bir tercih olacağı düşünülmekte.

]]>
https://www.teknoscrool.com/genel/huawei-freelace-ozellikleri-nedir-ne-ise-yarar-14279/feed/ 0
Galaxy A80 eşsiz tasarımı ile tanıtıldı https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/galaxy-a80-essiz-tasarimi-ile-tanitildi-14250/ https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/galaxy-a80-essiz-tasarimi-ile-tanitildi-14250/#respond Wed, 17 Apr 2019 07:08:49 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14250 Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy A80 resmi olarak tanıtıldı. Bu cihaz hem tasarım olarak hem performans olarak kullanıcıların beğenisini kazandı diyebiliriz.

Güney Koreli teknoloji lideri Samsung, bu zamana kadar yapılmış olan en ilginç akıllı telefonunu üretti diyebiliriz. Tasarım olarak farklı olmasının altında arka kamerasının kızaklı bir mekanizma ile ortaya çıkmasıdır. Arka kızak kamerası çıktığında selfie kamerası olarak kullanabileceği için çok kaliteli fotoğraflar yakalayabileceksiniz.

Samsung Galaxy A80 özellikleri

Galaxy A80 ekran özelliklerine baktığımızda bu modelde 6.7 inçlik bir Super AMOLED ekran bulunuyor. 393 PPI Piksel yoğunluğunda olan Super AMOLED ekranı ile oldukça net bir görüntü sunmaktadır. Batarya kapasitesi ise 3700 mAh’dır. Galaxy A80 kamera özelliklerine baktığımızda ise 48 MP arka ana kamerası bulunmaktadır. İkinci arka kamerası ise 8 MP çözünürlüğe sahiptir.

Snapdragon 730G işlemci
8 GB RAM, 128 GB depolama
6,7 inç 1080×2400 piksel Full HD+ Super AMOLED ekran
48 MP, f/2.0 diyafram + 8MP, f/2.2 diyafram + Üçlü arka kamera
Android 9.0 Pie işletim sistemi, One UI arayüzü
3.700mAh, 25W hızlı şarj destekli batarya

Galaxy A80 modelini genel olarak tasarım olarak diğer modellerinden farklılık göstermektedir. Performans donanımı olarak çok fazla bir değişiklik yok. Sonuç olarak bakıldığında selfie tutkunları bu telefonu beğenecektir.

Fotoğraf: Samsung.com

]]>
https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/galaxy-a80-essiz-tasarimi-ile-tanitildi-14250/feed/ 0
Akıllı çocuk saati SIM kart takma (Alcatel Move Time) https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/akilli-cocuk-saati-sim-kart-takma-alcatel-move-time-14253/ https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/akilli-cocuk-saati-sim-kart-takma-alcatel-move-time-14253/#respond Tue, 16 Apr 2019 15:04:27 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14253 Alcatel Move Time akıllı saat SIM kart takma konusunda bilgilendirmek istedik. Bir ziyaretçimiz bize bu çocuk akıllı saatini aldığını ve SIM kart takma konusunda mail desteği istemiştir.

Son zamanlarda akıllı çocuk saatleri oldukça popüler oldu diyebiliriz. Neden derseniz çocuklarına anlık olarak ulaşabilmek ve uydu üzerinden nerede olduğunu takip edebilmek için biçilmez kaftan diyebiliriz.

Alcatel Move Time akıllı saati kullanmanız için NANO SIM kartınız olması gerekmektedir. Nano SIM kart tedarik ettikten sonra resimde görüldüğü şekilde SIM kartınızı yerleştirmeniz gerekmektedir. Saatin arkasında bulunan yuvayı küçük tornavida ile sökmeniz gerekmektedir.

SIM kartınızı yerleştirdikten sonra tekrar saatin arkasına takıp vidasını tekrardan sıkmanız gerekiyor.

Saatinizi açmak/kapatmak için Güç tuşuna 3 saniye basılı tutun.
Saatiniz çöktüğünde yeniden başlatmak için Güç tuşuna 8 saniye
basılı tutunuz.

Not: Alcatel Move Time akıllı çocuk saati hakkında sormak istediğiniz soru varsa bize yorum yazarak gönderebilirsiniz.

]]>
https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/akilli-cocuk-saati-sim-kart-takma-alcatel-move-time-14253/feed/ 0
BİM Smart Saat özellikleri https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/bim-smart-saat-ozellikleri-14275/ https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/bim-smart-saat-ozellikleri-14275/#respond Mon, 15 Apr 2019 19:10:57 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14275 Bir ziyaretçimiz BİM’e gelen Smart Saat hakkında bizden bilgi istemiştir.

Bizde bu ürüne bakarak ufak bir araştırma yapmak istedik.

İlk olarak bu Smart Saat’i kesinlikle akıllı çocuk saati ile karıştırmayınız. Bazı kişilerin akıllı çocuk saati olabileceğini düşünmektedir. Bu ürün bir nevi akıllı saat diyebiliriz. Yani akıllı telefonunuz ile eşleştirerek telefon üzerinden yapacağınız bazı işlemleri saat üzerinden yapabileceksiniz.

Gelen arama olduğu zaman smart saat üzerinden aramayı cevaplayabilir yada reddedebilirsiniz.

Telefon rehberinizi smart saat ile eşleştirerek senkronizasyon yapabilirsiniz.

Adım sayar, uyku takibi, takvim, mesaj okuma, hesap makinesi gibi fonksiyonları bulunmaktadır.

Son olarak bu Smart saat Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda yukarıda yazdığımız özellikleri kullanabilirsiniz. Eğer İOS işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa sadece gelen aramaları cevaplama ve reddetme özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu arada 99 TL’lik fiyatı ile oldukça ideal bir ürün diyebiliriz. Eşdeğerlerine göre fiyatı alınabilir kılmaktadır.

]]>
https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/bim-smart-saat-ozellikleri-14275/feed/ 0
Simple System Monitor: Android Kullanımınızı İzleme ve Hızlandırıcı Uygulaması https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/simple-system-monitor-android-kullaniminizi-izleme-ve-hizlandirici-uygulamasi-14141/ https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/simple-system-monitor-android-kullaniminizi-izleme-ve-hizlandirici-uygulamasi-14141/#respond Mon, 15 Apr 2019 14:35:57 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14141 Mobil telefonunuzdaki veri kullanımlarını bir monitör üzerinden izleyebilirsiniz.

Bunu yaparken, aynı zamanda güç tüketimlerini ve pil sağlığınızı da kontrol altında tutarak telefonunuza bakım yapmanıza olanak tanıyan bir uygulama olan “Simple System Monitor” uygulamasından ve kullanımından bahsedeceğiz.
Simple System Monitor, Android cihazın CPU ve RAM kullanımını izler ve hangi uygulamaların fazla kaynak tükettiğini bu şekilde görmenizi sağlar. Bu sayede telefonunuzu optimize etmenize olanak sağlar.

Simple System Monitor uygulamasında, izleyebileceğiniz diğer bir veri türü ise, Pil sağlığı ve sıcaklığıdır, bu parametrelerde telefonunuzun daha verimli çalışması için kontrol altında tutulması gereken verilerdir.

Ayrıca ağ kullanımı ile ilgili olarak etkinlikleri de aynı şekilde izleyebilirsiniz ve kontrol altında tutabilirsiniz, bu sayede internet kullanımınızı kontrol altında tutarak veri kazancı sağlayabilirsiniz.
Simple System Monitor, cihazın, işlemci ve RAM kullanımını grafik olarak çizer ve aynı zamanda telefonunuzun önbelleğini ve RAM’ini temizleyen araçlar sunar, bu şekilde telefonunuz eskisine göre daha hızlı bir hale gelebilir.

Uygulamanın özelliklerinin tamamının kullanılabilmesi için telefonunuzun kök erişimine izin verilmesi gerekebilmektedir. Ancak uygulama son yapılan güncelleme sonrasında Android Oreo ve üzeri işletim sistemleri için, CPU kullanımını kısıtlayan bir güncelleme yayınlamış durumda.

Ancak bunun için uygulamada bir Beta sürümü yayınlayarak, Android Oreo ile çalışan ve Rootlanmış cihazlarda çalışabilen bir sürüm güncellemesi yayınlamış durumda.

Basit Sistem Monitörü, adından da anlaşılacağı gibi, Android cihazınız için temiz ve basit bir sistem izleme uygulamasıdır. Grafik olarak çeşitli sistem bileşenlerinin kullanımlarını gösterir.
Uygulamayı aşağıda yer alan link üzerinden indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dp.sysmonitor.app&hl=en_US

]]>
https://www.teknoscrool.com/bilim-ve-teknoloji/simple-system-monitor-android-kullaniminizi-izleme-ve-hizlandirici-uygulamasi-14141/feed/ 0
Akıllı çocuk saati nasıl şarj edilmeli? https://www.teknoscrool.com/donanim-haberleri/akilli-cocuk-saati-nasil-sarj-edilmeli-14269/ https://www.teknoscrool.com/donanim-haberleri/akilli-cocuk-saati-nasil-sarj-edilmeli-14269/#respond Sun, 14 Apr 2019 09:30:00 +0000 https://www.teknoscrool.com/?p=14269 Akıllı çocuk saatleri son yılların en büyük talep gören teknoloji cihazı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle çalışan anne ve babaların tercih olan bu cihazları almak isteyenlere almadan önce önemli olan 3 bilgi vermek istedik.

1-) İlk olarak akıllı çocuk saati almadan önce GSM operatörlerinden internet paketi, sms gönderimi ve arama dakikası olan iyi bir paket almanız gerekmektedir. Neden derseniz çocuğunuz bu saati her fırsatta kullanacağını unutmayınız. Daha sonradan size fatura süprizi yaşatmaması için dikkatli olmanızı öneriyoruz.

2-) GSM operatörünüzden almış olduğunuz Nano SIM kartı ilk olarak bir akıllı telefona takınız. Neden derseniz ilk alınan SIM kartlarda PIN kodu sorgulaması bulunmaktadır. Siz bunu telefona takıp PIN kodu sorgusunu kaldırmanız gerekmektedir. Kaldırmadan akıllı çocuk saatinde açılış yapılmamaktadır. Ayrıca GSM operatörlerinde almış olduğunuz SIM kartın tüm bilgi servislerine kapılı olmasını isteyiniz.

3-) Son olarak genellikle akıllı çocuk saatleri ne kadar şarjda kalmalı sorusu kafalarda dolaşmaktadır.

Saatinizi kesinlikle prizden şarj etmeyiniz. Bilgisayardan, powerbank yada televizyondan şarj yapınız. Uzun süreli batarya deneyimi yaşamak istiyorsanız kesinlikle bu uyarımızı dikkate alınız.

]]>
https://www.teknoscrool.com/donanim-haberleri/akilli-cocuk-saati-nasil-sarj-edilmeli-14269/feed/ 0