Kategoriler
Android Haberleri Bilim ve Teknoloji

Samsung Galaxy S5 Neo Ön Sipariş İle Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy S5 Neo Ön Sipariş İle Satışa Sunuldu

Samsung Galaxy S5 Neo

Güney Koreli teknoloji ürünleri tedarikçisi Samsung tarafından geliştirilen yeni bir model olan Samsung Galaxy S5 Neo modelinin kısa süre önce ön sipariş ile satışa sunulduğu belirtildi. Satışa sunulan akıllı telefon modelinin dağıtım tarihine ilişkin resmi açıklamada 3 Temmuz 2015 olduğu belirtilirken cihazın öncelikle hangi ülkelerde satışa çıkartılacağına dair gelen açıklamada Çek Cumhuriyeti öncelikli ülke olacağı belirtildi.

Cihazın Çek Cumhuriyeti’nde satışa sunulacak fiyatın 490$ olduğu belirtilirken cihazın Android 5.1 Lollipop güncellemesi ile kullanıcı karşısına çıkacağı değerlendirmesi yapıldı. Samsung tarafından bir çok modelde bugüne kadar Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon işlemci kullanılırken yeni model S5 Neo’da ise bu işlemcinin kullanılmadığı, yerine ise Cortex-A53 alt yapısı ile dizayn edilmiş Exynos 7580 kullandığı değerlendirmesi yapıldı. Cihazın 5.1″ ekran boyutuna sahip olarak kullanıcı karşısına çıkan Samsung Galaxy S5 Neo 1920×1080 ekran çözünürlüğü sunan dokunmatik ekran ile satışa sunuluyor.

16 GB dahili veri depolama alanının yanı sıra 2 GB sistem belleğine sahip olarak kullanıcı karşısına çıkan cihazın 2.000 mAh batarya gücü ile dikkat çekerken, üst segment akıllı telefonlar arasında kıyaslama yapılıyor.

Kategoriler
Bilim ve Teknoloji

Galaxy S5 Neo Ekonomik Olarak Piyasaya Girecek

Galaxy S5 Neo Ekonomik Olarak Piyasaya Girecek

Galaxy S5 Neo

Samsung tarafından geliştirilen Galaxy S5 modelinin bir alt ekonomik modeli olarak değerlendirilen yeni modeli Galaxy S5 Neo uygun fiyat avantajları ile kullanıcı karşısına çıkacak.

Galaxy S5 Neo olarak adlandırılan yeni modelin Galaxy S5 ile hemen hemen aynı özelliklere sahhip olduğu, 5.1″ ekran genişliği, Super Amoled ekran teknolojisi, Full HD çözünürlüğe sahip olduğu belirtilirken 16 GB dahili veri depolama alanına sahip olacağı, 2 GB sistem belleği ile kullanıcı karşısına çıkacağı ifade edilirken 2.800 mAh bataryası ile kullanıcılarını etkileyeceği belirtiliyor.

Exynos 7580 işlemci ile satışa çıkartılacağı belirtilen cihazın ön kamerası 5 MP olarak yükseltildiği belirtildi. 4G teknolojisi ile satışa çıkartılacağı belirtilen LTE-A ile satışa çıkartılacağı belirtilirken satış fiyatı ve satış tarihine ilişkin bir tarih henüz belirtilmediği değerlendirmesi yapılıyor.