Kategoriler
Araba Haberleri

Opel Astra H indikten sonra farların açık kalması

Bir ziyaretçimiz Opel Astra H kasa araba aldığını ve arabadan inip kapıları kilitlediğinde farların bir süre açık kalma özelliğini bir türlü yapamadığını iletmiştir.

Bu özelliğin adı Follow-Me home özelliğidir. Bu özelliği kullanmak için arabayı stop edin ve sürücü kapısını açınız. Daha sonra bir kere selektör yapıp kapıyı kapatıp kilitleyiniz. Daha önceden ayarlanmış olan süre boyunca farlar açık kalacaktır. Genellikle 30 saniye olarak ayarlı olduğu için yanık kalacaktır. Bazı fabrika ayarlarında da 1 dakikayı bulmaktadır.

Bu özellik Astra H kasanın her modelinde olmayabileceğinizi unutmayınız. Eğer bu özelliği bilmiyorsanız denemenizde fayda vardır.

Diğer bir güzel özelliğide sizlere yazmak istiyoruz. Genellikle bu özelliği birçok kişi biliyor fakat biz yinede yazmak istedik.

Ayrıca uzaktan kumandanın açma düğmesine basılı tuttuğunuzda 4 cam otomatik olarak açılacaktır. Aynı şekilde kapatma düğmesine bastığınızda 4 cam otomatik olarak kapanacaktır. Eğer arabanızda sunroof mevcut ise aynı şekilde açınıp kapanacaktır.

Kategoriler
Araba Haberleri

Opel Astra bluetooth özelliği sesli komutları iyi algılıyor

Opel Astra modellerinde arabada bulunan bluetooth özelliği size büyük kolaylıklar sağlamaktadır.Özellikle seyahat halindeyken size bir telefon geldiğinde telefonu açamıyacak durumda iseniz bluetooth’un yardımı burada çok anlaşılmaktadır.Birisini aramak istediğinizde sözle söyleyerek istediğiniz kişiyi arayabilirsiniz.Eğer isim rehberinizde kayıtlı değil ise numara söylersenizde araba sizi anlayacak ve numaranızı çevirecektir.

Opel Astra Bluetooth eşleştirmesi nasıl yapılır?

İlk olarak arabanızın radyosunu açınız.Gövde kısmında bulunan Config tuşundan bluetooth sekmesinden telefonuzu eşleştirmeniz gerekmektedir.Telefonuzun bluetooth’u açık olduktan sonra arama yaparak birbiri ile eşleştirin.Daha sonra resimde görünen tuşa bastıktan sonra bilgisayar konuşmaya başlayacak ve sinyal sesinden sonra konuşarak yönetebilirsiniz.

opel bluetooth

Eğer komut vermeği kesmek istiyorsanız hemen altındaki mute butonuna basarak kapatabilirsiniz.

Not:Araba bulunan orjinal bluetooth ile sadece konuşma işlemleri yapabilirsiniz.Onun haricinde internette gezinme yada müzik açma işlemleri yapamazsınız.